Elon Musk začal prostřednictvím své nejnovější firmy prodávat plamenomety

flamethrowerx
0Zobrazit komentáře

Když jste obklopeni člověkem jako Elon Musk, nikdy nemůžete čekat, co dalšího ho napadne – ať už v pozitivním či negativním smyslu. Práce s ním je většinou velmi složitá, na své lidi je náročný a pokud se mu něco nelíbí, dá to jasně najevo. Pak ale přijdou i momenty, které doprovází nekonečná zábava a zcela jiný Elon. Jako třeba nyní, kdy jeho firma The Boring Company představila svůj vlastní plamenomet.

Ano, plamenomet, Od firmy, která se zavázala k tomu, že bude pod Los Angeles a dalšími americkými městy hloubit tunely, které budou složit pro rychlou alternativu podzemní hromadné dopravy. Elon Musk se totiž již před časem zavázal, že pokud jeho společnost online prodá 50 tisíc kšiltovek s logem The Boring Company, pustí do prodeje právě plamenomet.

btc

Přečtěte si takéNejvětší skandinávská banka Nordea zakázala všem svým zaměstnancům investovat do kryptoměnNejvětší skandinávská banka Nordea zakázala všem svým zaměstnancům investovat do kryptoměn

Před několika dny se tak poprvé plamenomet objevil na subdoméně boringcompany.com/flamethrower, kam k němu měli přístup jen ti, kteří uhádli speciální heslo – to bylo zpočátku „flame“, později se ale změnilo. Během včerejšího dne ovšem Musk oznámil prodej plamenometu oficiálně na svém Instagramu a Twitteru, kam také publikoval video sebe sama, jak běží po kanceláři s touto novou hračkou.

Plamenomet se prodává za pouhých 500 dolarů, v přepočtu asi 10 172 korun, k čemuž bude po vydání nutno připočíst ještě poštovné a patřičnou daň. Odesílat by se mělo začít ještě na jaře letošního roku a objednávat lze odkudkoliv na světě. Finální design a prvky plamenometu budou ještě oznámeny, každopádně prodej je limitován na 20 tisíc kusů.

Nenápadné vybírání finančních prostředků

Pro The Boring Company by to znamenalo finanční injekci ve výši 10 milionů dolarů mínus náklady, což už samozřejmě nemusí být zanedbatelná částka. Aby toho nebylo málo, firma prodává také hasíčí přístroj, který je jak sama uvádí, předraženější než ty běžné v obchodech. Vypadá to tedy, že mimo pouštění raket do vesmíru nebo výroby elektromobilů nás chce Musk chránit i před zombie apokalypsou.

Dle posledních zpráv si navíc plamenomet koupilo již přes 2000 lidí.

Great for roasting nuts ? ?

Příspěvek sdílený Elon Musk (@elonmusk),

Foto: The Boring Company