Podívejte se do nového sídla české sportovní platformy Livesport v Praze

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Česká technologická firma Livesport, která jedenáctým rokem vyvíjí webovou a mobilní aplikaci pro zprostředkování sportovních informací z celého světa pro více jak 75 milionů uživatelů, se nedávno přestěhovala do nového sídla v budově Aspira Business Centre v pražských Nových Butovicích, jejímž je zároveň developerem a vlastníkem. Interiér prostoru o rozměrech 15 tisíc metrů čtverečních si vzal na starost architekt Václav Havlíček ze Studia acht.

Stavbu svého nového sídla zahájil Livesport v dubnu 2016, kdy mu dosavadní prostory začaly bránit v dalším rozvoji. Za pouhých dvacet měsíců se všech téměř 70 zaměstnanců mohlo přestěhovat do nové budovy, která mezi okolními stavbami na první pohled vyčnívá svým charakteristickým tvarem a exkluzivní fasádou. Velkoryse pojatý je i interiér nové stavby, která je dílem architekta Václava Hlaváčka ze Studia acht. Prosklené atrium se táhne přes celou výšku budovy, jejíchž deset nadzemních pater má celkovou rozlohu přes 15 tisíc metrů čtverečních. Část kancelářských ploch Aspiry, která stojí v těsné blízkosti stanice metra Nové Butovice, už obsadil Livesport. Ten má nyní ve dvou patrech o rozloze více než 3 000 m2 dost prostoru k rozšiřování svého týmu. „Jak při stavbě, tak i později při zařizování kanceláří jsme mysleli hlavně na to, abychom vytvořili prostor, ve kterém se budou lidé cítit dobře. Mají tu k dispozici vše, co během dne potřebují. Nejen velkorysé kanceláře, kde mají dost soukromí, ale i posilovny nebo několik relaxačních místností,“ říká Patrik Dzurenda, provozní ředitel Livesportu. „Jsme hravá firma spojená se sportem a tomu odpovídá i zpracování celého prostoru. Naši lidé mají možnost jezdit po chodbách na koloběžkách, zahrát si golf nebo pracovat v kancelářích, které jsou designově spojené s různými sporty,“ dodává.

Podobně si své kanceláře budou moci zařídit i další nájemníci, pro které je volných stále více než 10 tisíc metrů čtverečních. Zájemci o pronájem kancelářských ploch mají výhodu v tom, že Livesport už při plánování budovy myslel na technologickou soběstačnost – díky tomu je v Aspiře například internetové připojení od několika nezávislých poskytovatelů, což zabraňuje nečekaným výpadkům, a dieselový agregát jistí polovinu všech zásuvek před „blackoutem“. Při stavbě se navíc kladl důraz na ekologický aspekt celé budovy, která jako první v Praze usiluje o získání dvojí certifikace LEED Gold a BREEAM Excellent. Všichni nájemníci mají k dispozici například nabíjecí stanice pro elektromobily v garážích nebo úschovnu pro kola se sprchami a odvětrávanou šatnou.

Lokalita: Nové Butovice – Praha, Česká republika
Datum dokončení: 2018
Velikost: 15,000 m2
Design/Architektura: Václav Hlaváček – Studio Acht.

livesport-nove-butovice-2

Exteriér

livesport-nove-butovice-3

Sídlo Livesport v pražských Nových Butovicích

livesport-nove-butovice-1

Atrium

livesport-nove-butovice-4

Lounge

livesport-nove-butovice-6
livesport-nove-butovice-7

Jednačka

livesport-nove-butovice-9

Elektronabíjení

livesport-nove-butovice-10

Stojany na kola

livesport-nove-butovice-5

Testovací zeď pro jednotlivá zařízení

livesport-nove-butovice-8

Venkovní terasa

Diskuze (0)

Novinka

Anonym