Snapchat chystá další dvě verze svých chytrých brýlí Spectacles

spectacless
0Zobrazit komentáře

Snapchat, respektive jeho mateřská společnost Snap, Inc., pod kterou od roku 2016 spadá, chystá několik zásadních novinek na poli nositelných zařízení. Pro své chytré brýle Spectacles, které jsou schopny natáčet z vlastního pohledu a záznam odesílat do aplikace Snapchatu, chystá další verzi, která by měla být vodotěsná, výkonnější, s kvalitnější čočkou fotoaparátu a také v několika nových barvách.

Potvrdil to anonymní zdroj blízký vedení společnosti. Kromě zmíněné druhé verze, která by měla vyjít ještě tento rok, plánuje Snap také verzi třetí, jenž by měla mimo menších vylepšení obsahovat druhou kameru a zcela nový design s kruhovými sklíčky místo nepravidelného tvaru a také se zabudovaným GPS senzorem. Prodávat by se měly za zhruba 300 dolarů, oproti aktuálním 130.

s11

Přečtěte si takéSeznam.cz nyní nabízí inzerentům Skliku možnost neinzerovat na dezinformačních webechSeznam.cz nyní nabízí inzerentům Skliku možnost neinzerovat na dezinformačních webech

Třetí verze by se na trhu mohla objevit již v první polovině roku 2019. Krok Snapu je značně překvapující, s ohledem na to, že předchozí verzi brýlí si koupilo jen zhruba 150 tisíc zákazníků a stovky tisíc kusů zůstaly neprodány, což zapříčinilo ztrátu více než 40 milionů dolarů. Snap ale pravděpodobně věří, že tentokrát na to lze jít i jinak.

spectaclesx

Hodnota Snapchatu, respektive Snap, Inc. aktuálně dosahuje zhruba 21,6 miliard dolarů a akcie se obchodují o dolar výše ($18 místo $17), než byla jejich hodnota při oznámení IPO. Evan Spiegel, jeden ze spoluzakladatelů si díky vestingu akcií, platu a dalším bonusům loni přišel na více než 630 milionů dolarů.

Foto: Snap

Diskuze (0)

Novinka

Anonym