Josef Průša a jeho Prusa Research získal ocenění za nejlepší 3D tiskárnu roku

Nela VítováNela Vítová

prusa1
0Zobrazit komentáře

Není to dlouho, kdy jsme na našem webu nabídli rozhovor se zakladatelem společnosti Prusa Research, Josefem Průšou. Jeho firma sídlící v Praze, známá pro výrobu 3D tiskáren dokázala, že je ve svém oboru jedna z nejlepších. V rámci soutěže 3D Printing Industry Awards, pořádanou organizací 3D Printing Industry, tento týden získala ocenění za nejlepší tiskárnu roku, konkrétně za model Original Prusa i3 MK3.

Sám Josef Průša převzal ocenění od Adriana Bowyera, zakladatele RepRapu, komunitního projektu zastřešujícího tvorbu 3D tiskárny fungující na principu otevřeného (open source) hardware.

prusa

Přečtěte si takéJosef Průša koupil 100% podíl v české firmě Futur3D specializující se na 3D tiskJosef Průša koupil 100% podíl v české firmě Futur3D specializující se na 3D tisk

Tiskárny zapojené do soutěže vybírali samotní uživatelé. Celkem jich bylo 9 a mezi nimi také: Anet A6, B9 Core 530, Cubicon Single Plus, M3D Micro+, MakerBot Replicator+, Robo C2, Ultimaker 3 a Zortrax M200. Vítězná tiskárna Original Prusa i3 MK3 však nezískala ocenění poprvé. Cena Editor’s Choice ji připadla ihned po jejím představení na podzim loňského roku v rámci veletrhu Maker Faire v New Yorku, kde se každoročně představují novinky z oblasti vědy a inženýrství.

3d-tiskarna-original-prusa-i3-mk3

Vítězná tiskárna ORIGINAL PRUSA I3 MK3

Ocenění pro firmu Prusa Research přišlo brzy poté, co společnost oznámila, že se rozhodla pro koupi české společnosti specializující se na 3D tisk, Futur3D.