Český startup Bohempia vyrábějící tenisky z konopí představil novou letní kolekci

Filip HouskaFilip Houska

Bohempia_SS18_1
0Zobrazit komentáře

Pražský startup Bohempia, který se od roku 2015 specializuje na výrobu eco-friendly obuvi, oblečení a doplňků z konopných materiálů, ukazuje novou edici svých bot na letošní léto. Jejich hlavní devízou jsou nejen zajímavé barvy, ale také vylepšené technologické postupy během výroby, díky nimž mají být boty mnohem kvalitnější.

Všech 28 nových barevných modelů, které startup zakladatele Tomáše Rohala na jaro/léto 2018 nabízí, jsou založeny na odolnější bílé podrážce, jež by díky použití několika vrstev kaučuku měla zachovávat stejný tvar po delší dobu. Obecně by boty z letní řady měly být i lépe anatomicky zpracované a pohodlnější.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přečtěte si takéGlobus v Česku na podzim spustí vlastní e-shop s potravinamiGlobus v Česku na podzim spustí vlastní e-shop s potravinami

Sezónní edice tak nyní doplňuje stávající portfolio nejen bot značky Bohempia, ale také triček, ponožek, batohů nebo dokonce osušek, které vycházejí ze stejného principu – výroba z konopí. Pod touto látkou si lidé zpravidla představí drogu, ovšem vždy tomu nemusí tak být. Startup z této rostliny těží zejména její antibakteriální a antiseptické vlastnosti s přírodní termoregulací, účinné pohlcování až 95 % UV záření, pevnost a dlouhou životnost, přičemž výsledný produkt je poměrně dobře prodyšný a lehký.

Bohempia_SS18_13_preview

Právě na tento ne příliš tradiční materiál pro produkci obuvi slyšeli i lidé na internetu, konkrétně na Kickstarteru, kde měl startup v listopadu minulého roku kampaň. V rámci ní se mu podařilo od podporovatelů nasbírat přes 37 tisíc dolarů, což svědčí o tom, že existuje zájem o tyto alternativní tenisky.

„Jde nám především o udržitelnost, a proto jsme se rozhodli jít v sezóně SS18 spíše cestou vylepšení stávajících modelů, které jsou ověřené, v kombinaci se základní bílou podrážkou, která nikdy nevyjde z módy,“ dodává k novým teniskám Rohal.

Nové modely jsou nabízeny na oficiálním e-shopu Bohempie.

Jak vybrané kousky z letní kolekce vypadají?

Bohempia_SS18_2_preview
Bohempia_SS18_5_preview
Bohempia_SS18_6_preview
Bohempia_SS18_9_preview
Bohempia_SS18_8_preview
Bohempia_SS18_14_preview
Bohempia_SS18_15_preview

Foto: Bohempia

Vyšší model české značky Bohempia

Diskuze (0)

Novinka

Anonym