Revolut se chystá spustit funkci pro obchodování s akciemi bez provizních poplatků

Filip HouskaFilip Houska

revolut11

Gigant na poli digitálního bankovnictví Revolut plánuje do své aplikace přidat další užitečnou funkci. Vedle možnosti nákupu a prodeje kryptoměn, které byly před nedávnem doplněny o Ripple a Bitcoin Cash, chystá integraci speciální platformy pod označením Wealth pro obchodování s běžnými akciemi.

S uvedenou funkcí budou mít uživatelé, včetně těch českých, ke kterým se služba tohoto londýnského fintech startupu oficiálně dostala minulý měsíc, možnost obchodovat s akciemi společností kótovanými na britských a amerických burzách. Může se tedy jednat například o Spotify nebo Dropbox, které na burzu vstoupily letos, a samozřejmě stovky dalších velkých společností.

34410772-1B71-4266-877B-260A55E306A6

Přečtěte si takéMiliardový startup na půjčování elektrických koloběžek Bird chystá expanzi do Evropy

Klíčovou výhodou platformy Wealth má být absence jakýchkoliv poplatků za provizi během nákupu a prodeje akcií ze strany uživatele. Aby na této funkci mohl startup v čele se spoluzakladatelem Nikolayem Storonskym alespoň nějak vydělávat, chce získávat peníze zejména z měsíčního předplatného ve výši 7 liber, maržových obchodů, smluv o půjčce cenných papírů a úroků z účtů.

„Po mnoho let byli lidé od obchodování s cennými papíry odrazováni vysokými poplatky a složitým rozhraním různých platforem. Nyní se tedy zaměřujeme na to, aby byly investice levné, jednoduché a zcela mobilní,“ dodává pro server CNBC Storonsky k ohlášené službě, na níž bude možné obchodovat také s opcemi nebo burzovně obchodovanými fondy (ETF).

revolut

Nákup kryptoměn v appce Revolutu

Revolut plánuje tuto platformu do své mobilní aplikace zakomponovat a zpřístupnit uživatelům (nejprve těm prémiovým) v průběhu příštího roku. Tím opět rozšíří své zaměření, jež primárně spočívá v globálních platbách bez směnných poplatků.

Evropský Robinhood

Ve Spojených státech obdobná platforma, kterou chystá Revolut, již pár let funguje a využívají ji až 4 miliony Američanů. Jmenuje se Robinhood a stojí za ní stejnojmenný startup, jehož valuace se odhaduje na 5,6 miliardy dolarů.

robinhood

Nyní je otázkou, zdali se Revolutu, který čítá přes 2 miliony aktivních uživatelů (včetně minimálně 30 tisíc lidí z Česka), podaří podobný úspěch, jaký byl dosažen právě Robinhoodem, který i přes velmi pohodlné finanční zázemí sbírá další a další investice. Není ovšem dostupný na evropském trhu a Revolut naopak na ten americký teprve postupně přichází.

Foto: Revolut; Robinhood