Směnárna kryptoměn Coinbase přidá novou měnu Ethereum Classic. Její cena vzrostla o 20 %

etc
0Zobrazit komentáře

Jedna z nejrozšířenějších kryptoměnových směnáren Coinbase se chystá na svoji platformu po dlouhé době přidat novou měnu. Konkrétně jde o podporu kryptoměny Ethereum Classic, která se na Coinbase objeví během několika měsíců. Ethereum Classic (ETC) je aktuálně 18. nejhodnotnější kryptoměna s tržní kapitalizací 1,5 miliardy dolarů.

Cena za jeden kus ETC se momentálně pohybuje na hranici 15 dolarů a ihned po oznámení na oficiálním blogu Coinbase jeho cena vzrostla o více než 20 procent. Jde tak o v pořadí již pátou kryptoměnu, kterou bude směnárna podporovat. Ohledně přidávání nových měn je firma velmi opatrná a vybírá je pečlivě.

airbnb25

Přečtěte si takéAirbnb rozšiřuje svůj neziskový program, který hostitelům umožní zadarmo ubytovat lidi v nouziAirbnb rozšiřuje svůj neziskový program, který hostitelům umožní zadarmo ubytovat lidi v nouzi

Ethereum Classic vzniklo v roce 2016 hard forkem z kryptoměny Ethereum, přičemž tehdy mohli zákazníci Coinbase získat kryptoměnu ETC zdarma. Konkrétně v hodnotě svého zůstatku Etherea, ze kterého byl fork proveden, a pak si zvolit, zda si ETC vyberou či nikoliv. Pokud tak neučinili, budou mít na Coinbase po spuštění podpory Ethereum Classic kredit.

coinbasebtc

Zároveň Coinbase zdůrazňuje, že všichni, kteří o přidání nové měny na platformu věděli, mají přísný zákaz jakéhokoliv obchodování. Což samozřejmě kvůli své podstatě nemůže Coinbase ohlídat, pokud se zaměstnanci rozhodnou obchodovat jinde, ale jde o gesto správným směrem.