Nový coworking HubHub hlásí plnou kapacitu. Plánuje se v Praze rozšířit o dalších 4 000 m²

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

RelaxCommunity-Kitchen_Back_HubHub
0Zobrazit komentáře

V České republice sice existují desítky coworkingů, ale stále je o ně obrovský zájem. Důkazem je nově otevřený HubHub na pražských „Příkopech“, který ještě ani pořádně nestihl otevřít své dveře a už je prakticky zaplněný. Mezinárodní poskytovatel pracovních prostor HB Reavis, který HubHub provozuje, už proto ohlásil další expanzi.

HubHub měl dosud pobočky ve Varšavě, Bratislavě a Budapešti a úspěch hned od prvních dní slaví i pražský HubHub, který sídlí na adrese Na Příkopě 14. Tady aktuálně nabízí na celkové ploše dva tisíce metrů čtverečních více než 250 pracovních míst, která už jsou však téměř všechny zaplněná.

Event-space_HubHub

Nový pražský HubHub na „Příkopech“

Do komunity HubHubu se připojilo již několik známých českých firem, mezi které patří internetové knihkupectví Martinus.cz, český startup Productboard, který v červenci získal významnou investici, nebo prodejní aplikace Letgo.

„Pro HubHub jsme se rozhodli poměrně rychle – přesvědčila nás skvělá lokalita, moderní design, dynamické prostředí a výborné reference. Coworking pro nás byl jasnou volbou i proto, že klasické kanceláře dnes vázanost na tři až pět let, což je pro rychle rostoucí firmy nevýhodné,“ řekl Jakub Kováč, ředitel Letgo pro střední Evropu.

wework1

Přečtěte si takéDo Prahy míří coworkingový gigant WeWork. Nový kampus otevře na Národní tříděDo Prahy míří coworkingový gigant WeWork. Nový kampus otevře na Národní třídě

Dále se plánuje HubHub rozšiřovat jednak na své stávající adrese a také do nových prostor. HB Reavis oznámil, že v budově Na Příkopě 14 rozšíří současné prostory o dalších 1 500 metrů čtverečních a v první třetině příštího roku otevře novou pobočku v nově zrekonstruovaném Paláci ARA na Jungmannově náměstí. V něm bude s plochou větší než 2 500 metrů čtverečních největším nájemcem.

Terrace_HubHub

„HubHub není jen o kancelářích a coworkingovém prostoru, ale je zaměřený na spojování lidí a koncentraci talentu,“ říká Natália Kisková, manažerka projektu HubHub. „Jde nám především o další vzdělávání a rozvoj našich členů a posouvání jejich podnikání na další úroveň.“ První pražský HubHub tak nabízí ideální pracovní podmínky pro freelancery, začínající firmy i větší týmy, k čemuž přidává i vlastní strukturovaný edukační program.

Prostory HubHubu se pyšní moderním a funkčním designem, na němž spolupracuje s lokálními talentovanými architekty. Autory interiérů prostor na „Příkopech“ jsou architekti ze Studia Perspektiv. O podobu HubHubu v Paláci ARA se postará pražské Studio Reaktor.

Community-Kitchen_Front_HubHub
Sleeping-box_HubHub
Meeting-corner_HubHub