Tvůrci české VR hry Beat Saber spustili v Koreji další arkádové automaty i novou herní úroveň

beatsaberarcade3
0Zobrazit komentáře

Jsou tomu již čtyři měsíce od vydání české VR hry Beat Saber, která umožňuje svým hráčům vzít do ruky dva světelné meče a rozbíjet s nimi boxy, které se objevují ve virtuálním prostředí na základě rytmu hudby. Hra zaznamenala ve světě enormní úspěch a jen za první týden se prodalo bezmála 53 tisíc kusů za více než 20 milionů korun. Nyní jde ale československé trio Jaroslav Beck, Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár ze studia Beat Games, vyvíjející hru Beat Saber, ještě dál.

Koncem srpna jsme informovali o propojení Beat Saberu s vlastními arkádovými automaty, na nichž Beat Games pracují s korejskou firmou SKonec Entertainment. Ani ne za několik týdnů už jsou automaty připraveny a Beat Games začínají s prvními testy přímo v Koreji.

Konkrétně na VR festivalu KVRF, který probíhá až do 9. září, a později také na GTI Expo, jež proběhne mezi 12. a 14. zářím. Na místě je aktuálně k dispozici celkem šest arkádových automatů, a jak potvrdil přímo CEO Beat Games Jaroslav Beck, pro své hráče navíc ukrývají i jedno překvapení. Tím má být nová úroveň, která využívá hudby oblíbeného korejského popu (K-POP).

beatsaberarcade2

Arkádové automaty Beat Saber na korejském VR festivalu

Díky spolupráci s korejským SKonec Entertainment by se mohly arkádové automaty již brzy objevit v rámci Koreje také v Soulu či Busanu a nebo v čínské Šanghaji, Šen-jangu či Pekingu. Jak bylo již zmíněno při prvním představení, hráči k automatu mohou přijít sami, nasadit si brýle pro virtuální realitu a zahájit hru, bez nějakého složitého nastavování či asistence.

Jiri Kral

Přečtěte si takéJeden z největších českých influencerů Jirka Král oznámil svůj konec na YouTubeJeden z největších českých influencerů Jirka Král oznámil svůj konec na YouTube

V rámci Beat Games tak zdaleka nejde jen o hru jako takovou, ale spíše o rozšíření povědomí o virtuální realitě. Nedávno byl například Beat Saber součástí globálního eSport turnaje ve virtuálních hrách International Beat Saber Tournament, do něhož se zapojilo přes 120 partnerských heren, včetně několika českých, které hráčům poskytly vybavení a zaznamenávaly výsledky celého klání.

beatsaber-mm

První pohled na arkádové automaty pro Beat Saber

Mimo jiné Beat Games spolupracuje také na tvorbě dalších úrovní do hry se známými umělci, kteří tvoří hudbu přímo na míru Beat Saberu, jehož tvůrci na jejich základě tvoří zcela nové herní úrovně. V plánu je také vydání na Playstation VR, na kterém vývojáři z Beat Games aktuálně naplno pracují – vydání je totiž slíbeno ještě na letošní rok.