Nike vrací do prodeje své futuristické samozavazovací tenisky. Budou o polovinu levnější

Filip HouskaFilip Houska

FY16_INNO_SNOWCAP_v2_HERO_RT_NoEarl_V1_hd_1600
0Zobrazit komentáře

Od momentu, kdy se Nike rozhodlo potěšit skalní fanoušky kultovního blockbusteru Návrat do budoucnosti a uvedlo do prodeje přesnou variaci modelu Mag se samozavazovací technologií, uběhly již dva roky. Vzhledem k tomu, že se jednalo o vysoce limitovanou nabídku s pouhými 89 kusy, bylo pro běžného smrtelníka tyto ikonické tenisky, které nosil filmový Marty McFly, takřka nemožné sehnat.

O to víc, když celý prodej fungoval výhradně na základě takzvaného rafflu, respektive lístečkové tomboly, která je z podstaty náhodná a neslibuje jistotu pořízení. Nike nicméně vycítil, že o tenisky se schopností automatického zavazování po vsunutí nohy je zájem, a proto s koncem roku 2016 vyrukoval s edicí pod názvem HyperAdapt 1.0.

Ta oproti řadě Mag cílila na širší cílovku, což dokazovalo i standardnější nízké provedení včetně lepší dostupnosti, na druhou stranu atakovala cenu 18 tisíc korun (720 dolarů), která byla i pro ryzí milovníky tenisek poněkud přestřelená. Dlouho se tak spekulovalo, zdali Nike někdy na trh uvede i levnější variantu těžící z tohoto futuristického samozavazovacího systému.

FA17_NSW_HYPERADAPT_BLACK_UNIRED_PROFILE_native_1600

Nike HyperAdapt 1.0

Ledy očekávání před pár dny prolomil šéf oregonského sportovního giganta Mark Parker, který oznámil, že druhá generace modelové řady HyperAdapt přijde na trh na jaře příštího roku, a to s cenou 350 dolarů (cca 8 tisíc korun). Jde tak o více než 50%slevu z původní prodejní ceny a poměrně nadějný indikátor, že za pár let se boty s automatickým zavazováním mohou stát standardem.

V následujícím roce se nicméně tento trend s největší pravděpodobností nenaplní – pořád půjde o přibližně trojnásobně vyšší cenu, za kterou se dají pořídit jiné a obecně velmi kvalitní tenisky.

BLACK_BACK_edit_rectangle_1600

Nike HyperAdapt 1.0

Co se týče ohlášené edice HyperAdapt 2.0, je zatím nejisté, jak bude vypadat. Nike nezveřejnil její podobu, nicméně řekl, že se bude jednat o obuv určenou zejména basketbalistům (což nutně neznamená, že ji nebude možné nosit i normálně). Lze tak předpokládat, že původní nízký design bude nahrazen vyšším pro lepší stabilitu a zajištění kotníků při vyšší zátěži. Podobně jako to měl model Mag.

Známy aktuálně nejsou ani trhy, na kterých bude možné tenisky pořídit. Zcela stoprocentně odstartují ve Spojených státech, odkud si je bude možné pořídit i z Česka, ale jestli dorazí ve větších počtech i do Evropy, to je zatím ve hvězdách.

Nike-Mag-2016-Official-06_square_1600

Foto: Nike

Nike Mag

Nike-Mag-2016-Official-08_square_1600

Nike Mag

Nike-Mag-2016-Official-07_square_1600

Nike Mag

Nike-Mag-2016-Official-01_rectangle_1600-2

Nike Mag

Foto: Nike

Diskuze (0)

Novinka

Anonym