Český donáškový startup DoDo loni utržil přes 60 milionů korun a letos se otočí do černých čísel

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

Michal Menšík, CEO DoDo

0Zobrazit komentáře

Tuzemská osobní asistenční a kurýrní služba DoDo má za sebou další rok rychlého růstu. V řeči čísel jde o více než 500% růst obratu, který v roce 2018 překročil 60 milionů korun. DoDo musel v průběhu roku navýšit počet kurýrů v Praze, Brně, Plzni a Bratislavě, kde aktuálně působí, až na současných 400. Dohromady kurýři odbavili přes 450 tisíc zásilek.

DoDo vznikl teprve v roce 2016, ale od té doby nepřetržitě roste. Od začátku roku 2017 to je již pod křídly Michala Menšíka (na úvodní fotce) a jeho e-commerce akcelerátoru Inveo, který na DoDo napojil plno byznysových partnerů, jimž poskytuje servis v oblasti poslední míle. K doručení zboží tak dnes kurýry DoDo, tzv. doďáky, využívají například Mall.cz, Comgate, Datart, iStyle nebo Urbanlux.

Byť je pro DoDo růst v řádu několika stovek procent jistě dobrý výsledek, nakonec se nepodařilo naplnit původní plán, kdy Michal Menšík loni v srpnu hovořil o cílení na 80 milionů korun. Výsledný obrat byl nakonec o čtvrtinu nižší, ale jak Menšík prozradil pro CzechCrunch, hlavní důvod je především v několika velkých spolupracích, které se již nepodařilo spustit v loňském roce a dojde k tomu až v následujících týdnech. Zároveň by se měl DoDo začátkem letošního roku přetočit do černých čísel, která zatím vzhledem k významným investicím do rozvoje, rozšiřování kapacit a expanzi nevykazoval.

dodo-car

Vedle klasických balíčků rozvážejí kurýři také rychlé občerstvení z KFC, Burger Kingu, Pizza Hutu nebo Bageterie Boulevard, ale DoDo není jen o doručování balíčků. Celkem loni tuzemský logistický startup přijal 360 tisíc objednávek (o rok dříve to bylo 100 tisíc) a kurýři řešili i řadu nestandardních požadavků. V bytě například odchytávali kobylku nebo drželi zákazníkovi kvůli rande místo stolu v pražském Manifestu.

Několik stovek „doďáků“ využívá všechny možné dopravní prostředky a jelikož se DoDo přihlásil k závazku čisté mobility, má většina z jeho 140 automobilů pohon na CNG. Vedle aut kurýři jezdí také na kole a pěšáci využívají městskou hromadnou dopravu, v rámci níž po Praze loni urazili 13 tisíc kilometrů. DoDo ovšem nefunguje jen v Praze. Aktuálně lze jeho kurýrních služeb využít také v Brně, Plzni a Bratislavě a letošní rok by se měl nést ve znamení další expanze.

Již v loňském roce se podařilo díky Bratislavě rozšířit DoDo na Slovensko, ale nakonec až letos proti původním plánům přijde na řadu Polsko a ve druhém čtvrtletí také Maďarsko, kde má začít český startup fungovat v pilotním režimu pro B2B klienty.

DODO

Jsme logistická služba pro e-commerce, retail, restaurace a rychlá občerstvení.

Klíčoví lidé

_michal_mensik_3

Michal Menšík

Zakladatel

Diskuze (0)

Novinka

Anonym

DODO

Jsme logistická služba pro e-commerce, retail, restaurace a rychlá občerstvení.

Klíčoví lidé

_michal_mensik_3

Michal Menšík

Zakladatel