Fio banka poprvé v historii vydělala přes 1 miliardu korun a blíží se k miliontému klientovi

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

fio-banka-karta
0Zobrazit komentáře

Tuzemské banky začaly oznamovat své finanční výsledky za uplynulý rok a první dva zástupci, ti z nejmladších, mohou být spokojení. Air Bank významně překročila miliardový zisk a poprvé se přes tuto metu za rok 2018 přehoupla také Fio banka, jejíž zisk překonal hranici 1 miliardy korun pouze o pár desítek tisíc. Znovu ale Fio bance přibylo více než 100 tisíc nových klientů.

Čistý zisk Fio banky se loni zvýšil konkrétně na 1,013 miliardy korun. V zisku nicméně Fio banka každý rok od udělení bankovní licence v roce 2010 a také již šestý rok v řadě získala během roku více než 100 tisíc nových klientů. Aktuálně jich má 900 tisíc, což z ní dělá pátou největší banku v Česku, a letos by mohla přivítat již svého miliontého klienta. V řeči čísel se jedná o meziroční nárůst klientů o 13 %.

Do Fio banky přichází jak spotřebitelé tak firmy, jichž byla loni z nových zákazníků pětina. Na české poměry stále ještě relativně mladá banka láká na účty bez poplatků a podmínek a navíc na spořicích účtech založila vlastní investiční společnost a nabízí investování do podílových fondů. Již zanedlouho by se také do Fio banky měla dostat podpora mobilních plateb přes Google Pay a zatím není jasné, zda již za pár týdnů také Apple Pay, nebo dorazí až později.

fio-banka

Fio banka rozšíří svou pobočkou síť

„Důvěra našich klientů nás velmi těší a tempo růstu nepřestává udivovat. Vždyť v době udělení bankovní licence v roce 2010 jsme měli zhruba 50 tisíc klientů, přes půlmilionovou hranici jsme se přehoupli v roce 2015 a nyní je s námi již 900 tisíc klientů. Teď už nemůžeme zastírat, že milionová hranice je pro nás dalším cílem a sami vidíme, že není už tak vzdálený,“ neskrývá ambice tiskový mluvčí Fio banky Ján Franek.

Pro své klienty Fio banka loni otevírala také nové pobočky, kterých má aktuálně 86, a rozšiřovat by se měla její působnost i letos. Modernizací by pak měly projít minimálně pobočky v Českých Budějovicích a Valašském Meziříčí. V letošním roce pak chce Fio banka expandovat rovněž se svými bankomaty, kterých má nyní 179. Všechny bankomaty jsou již dnes bezkontaktní a umožňují výběr hotovosti pouhým přiložením karty.

fio-banka-bankomat

Všechny bankomaty Fio banky jsou bezkontaktní

Foto: Fio banka