Rozvozová služba Wolt vstupuje do Brna. Láká na doručení jídla z oblíbených restaurací do 30 minut

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

wolt-brno

Foto: Wolt

Kurýr rozvozové služby Wolt

Na pražském trhu s rozvozem jídla loni v létě proběhlo velké zemětřesení, když tuzemské firmě Dáme jídlo po dlouhých letech přibyla významná konkurence. Ze zahraničí do Prahy přišli velcí hráči v podobě Uber Eats a Wolt a právě druhý jmenovaný nyní začíná fungovat také v Brně. Finský startup začíná s více než 35 oblíbenými restauracemi a slibuje doručení do 30 minut.

Brno se stává 39. městem, v němž Wolt působí. Finský startup dnes rozváží jídlo ve 14 zemích, kde má registrovaných přes 1 milion uživatelů, a po úspěšném etablování v Praze prý byla expanze do druhého největšího českého města logická volba.

„Brno nám z hlediska expanze v rámci České republiky dávalo od začátku smysl, jelikož se za posledních pár let opravdu stalo epicentrem skvělé gastronomie. K tomu spousta studentů, sídel nadnárodních firem, a hlavně obyvatel, kteří ocení dobré jídlo, teď ještě doručené až ke dveřím,“ říká Jan Foret, generální ředitel Woltu v České republice.

wolt-brno3

Foto: Wolt

Kurýr Woltu v Brně

V Brně si mohou uživatelé poprvé jídlo přes Wolt objednat od dnešního dne, 7. února, a na výběr budou mít přes 35 restaurací, mezi kterými nechybí oblíbené podniky jako Gỗ Brno, Pizza Punk, Veselá Vačice, Bistro Bastardo, Pastificio, Fabric urban house, Mlsná holka, SHŌYU, Forky’s i restaurace sítí Subway a Bageterie Boulevard.

Také v Praze začínal Wolt loni v létě zhruba s padesátkou restaurací, i proto, že si dle svých slov každý podnik pečlivě vybírá, aby zákazníkům zajistil ve vybrané kuchyni skutečně kvalitní jídlo, jak nám popisoval loni v říjnu v rozhovoru marketingový šéf Woltu David Krátký. Dnes už je restaurací v Praze přes 140 a další rozšiřování lze po prvních týdnech očekávat také v Brně.

nextbike

Přečtěte si takéV Ostravě začne jezdit největší německý bikesharing Nextbike. Rekola zvažují, zda budou pokračovat

Důležité je, kde všude bude Wolt v Brně doručovat. Podobně jako v Praze se i v Brně soustředí zejména na centrum a okolí a pro začátek bude doručovat do Nových sadů, Veveří, Ponavy, části Králova pole a Štýřic. Doručení by mělo být do půl hodiny (v Praze aktuálně Wolt drží průměr 29 až 31 minut) a jeho cena začíná na 39 korunách podle vzdálenosti. Wolt však prý již brzy plánuje rozšiřovat také oblasti, kam bude doručovat.

wolt-brno-mapa-1

Wolt začne doručovat v centru Brna

Rubriku Startupy podporujíjt-retina