Tesla v Praze otevřela svůj první český servis. Majitelé elektromobilů Tesla už nemusí za hranice

tesla-service2
0Zobrazit komentáře

Vlastnit automobil Tesla v tuzemsku přinášelo majitelům jednu výraznou nepříjemnost, a to nutnost jezdit kvůli servisu do zahraničí, protože Tesla v Čechách své servisní zastoupení až doposud neměla. To se však ode dneška mění. Čeští majitelé vozů Tesla od automobilky obdrželi informační e-mail, ve kterém se dozvěděli, že se servis Tesly konečně otevřel. Technici v něm začnou naplno fungovat od příštího týdne.

Původním plánem bylo otevřít servis dříve, mluvilo se o únoru či březnu, protože již v lednu mělo být vše přichystáno a Tesla čekala jen na ty dostatečně kvalifikované uchazeče na pozice, které s novým servisním střediskem vznikly. Ty se zřejmě podařilo nalézt až nyní, a proto Tesla mohla dnes své oficiální servisní středisko konečně otevřít. I přesto má stále vypsanou minimálně jednu volnou pracovní pozici. Do Prahy hledá poradce pro náhradní díly

advantage-cars

Tesla bude mít servis vedle showroomu Advantage Cars v pražských Vysočanech

Nové servisní středisko najdete v Praze 9 ve Vysočanech v ulici Freyova 980/10, hned u showroomu společnosti Advantage Cars. Servisovat bude možné Model S, Model X, Model 3 a v budoucnu také plánovanou novinku Model Y. Servisní středisko bude otevřené od pondělí do pátku, v čase od 8.00 do 17.30. Ale pozor, jedná se pouze o servisní středisko, nikoliv o showroom. O otevření showroomu, kde by byly k prohlédnutí i nové vozy, se sice v nedávné době spekulovalo, ale Tesla jej prozatím v Čechách neplánuje.

Pokud se budete chtít na elektromobily značky Tesla podívat, vyzkoušet a popřípadě jej i objednat, musíte k některému ze soukromých obchodníků, popřípadě do nejbližšího oficiálního showroomu Tesly, který naleznete například ve Vídni. V Rakousku dokonce mají zaměstnance specializujícího se na české zákazníky, který vám vše rád ukáže a vysvětlí v českém jazyce. K dispozici nicméně mají Tesly i přímo ve zmíněných Advantage Cars, kde se na luxusní vozy specializují.

anytime-carsharing-praha2

Přečtěte si takéV Praze se objevilo prvních 100 hybridních Toyot. Italský carsharing Anytime cílí na desítky tisíc uživatelůV Praze se objevilo prvních 100 hybridních Toyot. Italský carsharing Anytime cílí na desítky tisíc uživatelů

Čeští majitelé vozů Tesla, kterých je v České republice podle neoficiálních odhadů několik stovek, tak již nemusí putovat do nejbližších měst v zahraničí, jako je Linec, Mnichov, Berlín nebo Vídeň. Nový servis mají doslova za humny. Důvodem, proč se Tesla rozhodla servisní středisko otevřít, je mimo jiné i zahájení prodejů svého nejdostupnějšího elektromobilu Tesla Model 3 v Evropě, jehož cena startuje na 44 500 eurech (přibližně 1 140 000 korun).  Pro české zájemce by se již brzy měl otevřít i český konfigurátor, díky kterému bude možné objednávat kompletní modelovou paletu vozů Tesla i v Česku.

modely3

Foto: Tesla

Tesla Model Y