Obrácený burger, tenisky i dvě hry. Obří kampaň na novou řadu Stranger Things vrcholí

strangerthings-hlavni

Vezměte partu dětí, se kterými začíná mlátit puberta, zasaďte ji do osmdesátkové retro atmosféry plné neonů, arkádových herních automatů a kultovních sci-fi filmů a navrch přidejte mysteriózní hororovou linku plnou příšer přicházejících z paralelního světa. Tak zní recept na veleúspěšný seriál Stranger Things z dílny Netflixu, který již 4. července zahájí vysílání jeho třetí série.

Ta bude navazovat na události předchozích dvou divácky úspěšných sezón a opět nás zavede za dívkou Eleven a jejími kamarády z městečka Hawkins, kteří budou unikat monstrům přicházejícím ze světa Upside Down. Stejně monstrózní je i reklamní kampaň seriálu, která se v posledním měsíci snaží polapit diváky po celém světě, a nutno říci, že jejich šance na záchranu jsou minimální.

Jako první představilo LEGO svou novou stavebnici inspirovanou seriálem, díky které si můžete postavit dům rodiny Byersových. A to hned dvakrát, nejdříve v reálném světě a následně jeho verzi v tajemném světě Upside Down. Ve stavebnici nechybí ani ty nejdůležitější seriálové postavy první série jako Eleven, Mike, Lucas, Dustin, šerif Hopper, Demogorgon a další.

Do kampaně se následně zapojily také oděvní společnosti. Nejdříve švédské H&M, které představilo svou letní bazénovou kolekci. Ta nabízí střihy a doplňky inspirované módou 80. let, ze kterých si vyberou především dámy. Nicméně na promo videu, které bylo k této kampani vytvořeno, má hlavní roli seriálový Billy Hargrove s jemným knírkem a účesem ve stylu mullet.

Na H&M před několika dny navázala také společnost Nike, která vytvořila nejen oblečení inspirované seriálem, ale i několik druhů tenisek. Nike ve své kolekci taktéž vychází z retro designů a u tenisek dokonce oživil modely, které v 80. letech běžně prodával. Některé z nich proto můžeme vidět na nohou hlavních hrdinů v seriálu. Kromě bot nabízí nová kolekce také oblečení inspirované univerzitou města Hawkins, kde se celý seriál odehrává.

nike-stranger-things

Kolekce Stranger Things od Nike

Burger s colou

Pokud už začínáte být z kampaně unaveni, co si takhle odpočinout u něčeho dobrého k snědku? Rozhodně vám však nedoporučujeme návštěvu fastfoodového řetězce Burger King, protože i zde můžete na Stranger Things narazit.

Stane se tak, pokud si objednáte hamburger Whooper Upside Down, který vám bude naservírován kompletně vzhůru nohama. Jeho chuť je však stejná jako u originálu a k dostání je pouze na 11 různých lokalitách ve Spojených státech, což je odkaz na seriálovou postavu Eleven.

burger-king-stranger-things

Burger je samozřejmě potřeba něčím spláchnout. Co takhle Coca-Colou se stejnou chutí s jakou byla nabízena v roce 1985, tedy ve stejném roce, ve kterém se bude odehrávat i třetí série seriálu. Jak tehdy kola chutnala se budeme moci dozvědět díky limitované edici New Coke od Coca-Coly.

New Coke byl jeden z velkých přešlapů této velké značky, která se rozhodla předělat svou tradiční recepturu a nabídla ještě sladší nápoj. Ten se však nesetkal s příliš velkým úspěchem, a proto byl stažen z prodeje po 79 dnech. Několik plechovek New Coke bude možné spatřit v seriálu a půl milionu plechovek tohoto nápoje mohou američtí zákazníci objednávat na speciálních webových stránkách Coca-Coly.

Zábava v obýváku

Stranger Things pronikly také do Ikey, která v nedávné době představila novou kampaň s názvem Real Life Series. V té ze svého sortimentu skládá slavné seriálové interiéry. Takto vytvořila například obývací pokoj rodiny Simpsonových ze Springfieldu, apartmánový byt několika Přátel z New Yorku a obývací pokoj v domku rodiny Byersových z městečka Hawkins. V tom nechybí známá abeceda s řetězem vánočního osvětlení a další kusy nábytku, které velice připomínají interiér, ve kterém paní Byersová komunikovala se svým zmizelým synem Willem.

ikea-stranger-things

Mezi poslední projekty, které si ukrajují z popularity Stranger Things, patří také dvě hry. První je mobilní hra od Next Games, které se soustředí především na hry rozšiřující realitu a mohla by připomínat herní zážitek podobný hitu Pokémon GO. Jejich hra pojmenovaná jednoduše Stranger Things přenese hráče do světa Upside Down, kde musí za pomoci ostatních hráčů bojovat s tamním zlem. Na animovanou RPG hříčku si však musíme počkat až do příštího roku.

O druhé hře toho příliš nevíme, snad jen to, že na ní pracuje sám Netflix a nese jméno Stranger Things 3: The Game. Vyjít by měla v den premiéry třetí série a budou si ji moci zahrát majitelé PS4, Xboxu One a také Nintenda Switch.

Stranger Things – Next Games

Do premiéry třetí série Stranger Things zbývají necelé tři týdny a tyto kampaně jsou takovým malým rozptýlením předtím, než vypukne nová mysteriózní zápletka. My vám toto čekání zkrátíme alespoň upoutávkou, která nám dává ochutnat jedinečné atmosféry, na kterou se můžeme těšit.