Robert De Niro v nejlepší formě. Netflix ukazuje celý trailer na Scorseseho gangsterku The Irishman

deniro-irishman

Foto: Netflix

Robert De Niro v hlavní roli The Irishman od Netflixu

0Zobrazit komentáře

Jedny z největších filmových legend se společně vrací na filmovém plátně. Novinka Netflixu s názvem The Irishman se nezadržitelně blíží a s ní i jména jako Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci nebo Harvey Keitel. V produkci, která vyšla na 140 milionů dolarů, se představí De Niro v hlavní roli jako Frank Sheeran, přezdívaný „Irčan“.

Právě ten měl mít v minulosti silné konexe na mafiánskou rodinu Bufalino ze severní části americké Pensylvánie a být jeden z aktérů více než 20 vražd, včetně možné likvidace prezidenta amerického odborového svazu Jimmyho Hoffy. Ten zmizel v roce 1975 a už ho nikdo nikdy nenašel, o několik let později byl prohlášen za mrtvého.

Ke konci července Netflix ukázal první záběry z připravovaného filmu ve formě teaseru, aby nyní nabídl plnohodnotný trailer v celé jeho kráse. Na více než dvou a půl minutách ukázky představuje nejzásadnější momenty filmu, stejně jako záběry na všechny hlavní postavy. Možná vás ale přeci jen něco zarazí.

deniro

Foto: Netflix

Různé fáze života Franka Sheerana, které ztvárnil digitálně vylepšený Robert De Niro

O snímku, jehož režii má na starosti legenda mafiánských filmů Martin Scorsese, se začalo už od předchozího traileru mluvit především kvůli samotné roli Roberta De Nira, který se v ní má objevit jak v roli 20letého klučíka, tak jako 80letý a věkem i svou minulostí „zpustošený“ Frank Sheeran. Studio totiž mělo plné ruce práce s tím, aby místo dabléra použilo reálné záběry De Nira s poměrně zásadním digitálním zásahem.

Na vrcholu kariéry ještě 30 let

„Na obličeji jsem měl malé tečky, kterými jsme mohli nasnímat můj obličej a digitálně ho omladit, a to až o 50 let. Ke konci jsem navíc sám mírně měnil hlas, abych se přizpůsobil danému věku,“ řekl ke své roli Robert De Niro ve včerejším díle pořadu The Tonight Show se známým bavičem Jimmym Fallonem.

Zároveň zavtipkoval, že by se právě podobnou technologií mohl udržet na vrcholu kariéry ještě dalších 30 let. Robertu De Nirovi je totiž aktuálně 76 let, ve filmu se ale objeví ve Frankových dvaceti v záběru z války, později ve 40 letech při budování kariéry a cesty na vrchol a nakonec v jeho osmdesáti. Vývoji filmu to tak dodává na intenzitě, jelikož divák sleduje rysy stejného herce.

neumann

Přečtěte si takéWeWork se před vstupem na burzu otřásá v základech. Z čela miliardového startupu odstupuje jeho šéfWeWork se před vstupem na burzu otřásá v základech. Z čela miliardového startupu odstupuje jeho šéf

Podobný způsob omlazování na filmových plátnech není úplně běžný – velmi často se využívá digitální technologie spíše ke stárnutí, což je poměrně jednodušší než vyhlazování obličeje a jeho kontur. Film ovšem oslní i dalšími hereckými výkony.

Vedle De Nira se postaví zmíněný Al Pacino, který si po jeho boku zahrál v jedněch z nejlepších gangsterek historie, počínaje druhým dílem Kmotra. Netflix nezapomněl ani na Joea Pesciho, kterého můžeme znát jak z komedie Sám Doma, kde hrál jednoho z lupičů, tak filmů jako Mafiáni nebo Casino.

Toho všeho se dočkáme nejpozději 27. listopadu, kdy vstoupí očekávaný snímek The Irishman na Netflix. Ještě předtím, od 1. listopadu se však bude promítat ve vybraných kinech, jelikož Netflix chce začít ve velkém útočit také na Oscary. A přítomnost filmů v kinech je jednou z podmínek.

Na novou ukázku k The Irishman se můžete podívat níže:

Diskuze (0)

Novinka

Anonym