Očekávané Disney+ je tady. Za 7 dolarů měsíčně nabízí stovky věhlasných titulů od Marvelu, Pixaru i Star Wars

Filip HouskaFilip Houska

disneyplus1

Foto: Disney

Streamovací služba Disney+ funguje na televizích, tabletech, mobilech i počítačích

0Zobrazit komentáře

Dvanáct dní poté, co na rozpálený trh televizních streamingových služeb vstoupila Apple TV+ s hrstkou originálního obsahu, do něj dnes zamířil další ambiciózní hráč. Není jím nikdo jiný než zábavní gigant Disney, který po dlouhých měsících mediálního lákání spustil platformu Disney+. A už od základní nabídky filmů a seriálů lze očekávat, že si najde velkou základnu diváků. Zatím však bohužel ne těch českých.

Od začátku letošního roku se vědělo, že mezi vlajkovými značkami Disney+ budou Marvel, Pixar, Star Wars, National Geographic a samozřejmě Disney. Široký záběr, který potěší nejen fanoušky superhrdinů a kultovních animáků, ale také milovníky vesmírných bojů z původních dílen George Lucase a často dechberoucí přírody. Zkrátka vše, co má Disney ve svém masivním zábavním portfoliu.

disneyplus-ipad

Foto: Disney

Streamovací služba Disney+ na iPadu

Před nedávnem pak firma Boba Igera zveřejnila několikahodinové video s ukázkami veškerého obsahu, který bude předplatitelům nabízen k přehrání. Dohromady až deset tisíc hodin obsahu, který začíná u kultovní Sněhurky a sedmi trpaslíků z roku 1937 a končí u The Mandalorian, novým exkluzivním seriálem ze světa Star Wars. Nepočítaje světoznámé tituly Marvelu, Pixaru a třicet sezón legendárních Simpsonů.

Právě tento obsah se dnes oficiálně zpřístupnil pro zájemce ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemsku, kteří si jej mohou užívat za 7 dolarů (160 korun) měsíčně s tím, že postupem času budou přibývat nové tituly, jež teprve musí debutovat v kinech. To je příklad třeba chystaných filmů od Marvelu, na druhou stranu se mají objevovat i další počiny určené výhradně pro Disney+.

Co se dostupnosti týče, pro novou streamovací službu mohou diváci využívat mobilní zařízení, chytré televize nebo třeba herní konzole. Samozřejmostí je možnost přehrávání ve webovém prohlížeči. Prakticky tak neexistují žádné limity a Disney+ míří skutečně na každého, čemuž odpovídá nejen zmíněný obsah, ale právě atraktivní sedmidolarová cenovka, která je o několik dolaryů nižší než u Netflixu.

Pro české diváky si však Disney nepřipravilo příliš pozitivní zprávy. Česko zatím není ani ve třetí vlně globálního rozšiřování, která startuje 31. března 2020 a zahrnuje Velkou Británii, Německo, Francii, Itálii a Španělsko. Očekává se tedy, že do tuzemských luhů a hájů zavítá až ke konci příštího roku, pravděpodobně v říjnu, kdy je na plánu debut ve východní Evropě. Na oficiální termíny si však zatím budeme muset počkat.

disneyplus-shows

Foto: Disney

Vybrané pořady na Disney+