Tajemný elektrický Číňan. Tesla představila skicu neznámého automobilu, který by mohl být úplnou novinkou

tesla-tajemny-model2

Foto: Tesla

Skica tajemného modelu Tesly

0Zobrazit komentáře

Tesla rozhodně nepatří mezi automobilky, jejichž modelové palety doslova přetékají různými druhy vozů. Aktuálně nabízené vozy kalifornskou automobilkou můžeme spočítat na prstech jedné ruky, a ještě nám dva zbudou. To se však do budoucna změní s příchodem Modelu Y, Cybertrucku a možná i zcela nového, ryze čínského kompaktu.

Automobilka Tesla v současné době skutečně prodává pouze tři základní modely, a to Model S, Model X a Model 3. Přitom Modely S a X tvoří z jejích prodejů jen malé procento a životaschopnost automobilky tak v současnosti spočívá především na bedrech Modelu 3.

Tomu by měl v tomto roce podat pomocnou ruku chystaný SUV Model Y, který bude vyráběn v USA, chystané evropské továrně a také v továrně v Šanghaji, která nedávno zahájila první dodávky svých vyrobených vozů. K těmto modelům by ale dost možná mohl přibýt ještě další.

tesla-model-y-1-min

Foto: Tesla

Tesla Model Y

Tesla dnes totiž potvrdila plány na výstavbu čínského designového, výzkumného a vývojového střediska, které bude mít za úkol vyvinout vlastní automobil. A k tomu přiložila skicu, která by mohla naznačovat příchod zcela nového, prozatím nepředstaveného kompaktního modelu.

V současné chvíli není zcela jasné, zda se jedná o jednu z ranějších skic zmiňovaného Modelu Y, či zda se díváme na zcela nový kompaktní hatchback. Druhé variantě však nahrávají slova, která Elon Musk pronesl tento měsíc během slavnostního předávání prvních vozů vyrobených v Šanghaji.

„Myslím, že by bylo skvělé vytvořit v Číně vývojové a výzkumné centrum, které by navrhovalo skutečně originální automobily pro celý svět. Myslím, že to bude velmi vzrušující, Čína má jedno z nejlepších umění na světě, které by celý svět jistě ocenil,“ prohlásil Musk.

tesla-tajemny-model1

Foto: Tesla

Obrázky lákající čínské zájemce na pozici v Tesle

Na toto prohlášení nyní Tesla navázala grafikou, v rámci které oznamuje hledání nových talentů, kteří by chtěli pro takové centrum pracovat. A právě na jedné ze stránek se objevila ona záhadná skica s informací, že Tesla chce začlenit čínské umění do připravovaných vozidel.

Na oslavy příchodu kompaktního elektromobilu s logem Tesly na přídi, který bude exportován do celého světa, je ještě brzy. Nicméně chystané designové centrum zajisté vlije čerstvou krev do designových žil automobilky. Ta by díky dalšímu takovému centru mohla přicházet s novými modely o něco častěji. Na potvrzení, zda tím prvním bude kompaktní hatchback, si však budeme muset počkat.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym