Shoptet pokrývá téměř polovinu trhu s českými e-shopy. Loni v tržbách vyrostl o desítky procent na 150 milionů korun
Miroslav Uďan, zakladatel a CEO Shoptetu
Lídr české e-commerce v poskytování e-shopových řešení Shoptet loni oslavil deset let své existence a nyní prozradil, že v roce 2019 zaznamenal obrat ve výši 150 milionů korun. O rok dříve dosáhl na 104 milionů, takže vyrostl o čtyřiačtyřicet procent. Letos chce růst o dalších desítky procent až na úroveň 200 milionů korun.
„Během loňského roku na platformě vzniklo přes šest a půl tisíce nových obchodů. Aktuálně tak naše řešení pro správu e-shopů využívá více než 19 tisíc internetových obchodů,“ uvádí Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet s tím, že řešení firmy využívá přibližně osm z deseti nových vzniklých e-shopů a celkový podíl na trhu dosahuje 41 procent.
Dekáda Shoptetu
Miroslav Uďan zakládal Shoptet v roce 2009 společně s programátorem Tomášem Krejčím. Původní byznys plán představoval tvorbu nového e-shopu, společně však došli k rozhodnutí, že spíše než provozovat další internetový obchod bude lepší provozovat platformu pro e-shopy.
Během dekády došlo k několika velkým změnám ve firmě. Kromě neúspěšné expanze do Brazílie v roce 2013 šlo například o rok později o vykoupení Krejčího z firmy a vstup Ondřeje Tomka, zakladatele portálu Centrum.cz, který svůj podíl drží dodnes.
Ve stejném roce, kdy došlo ke změnám ve vlastnické struktuře, pak Shoptet změnil také svůj byznys – přestal dělat individuální úpravy pro jednotlivé e-shopy a začal se soustředit plně na vývoj „šablonových“ řešení.
Změna, která zahrnovala přestat dělat to, co chtěli klienti, se ukázala jako krok správným směrem. Tržby začaly opět růst a zatímco začátkem roku 2017 na platformě fungovalo deset tisíc e-shopů, po třech letech firma útočí na dvojnásobek.
Konec přípravy individuálních řešení navíc uvolnilo kapacitu vývojářského týmu, který se mohl věnovat přípravě produktových novinek. V posledních letech Shoptet představil dvě nejhlavnější, díky kterým chce diverzifikovat zdroje svých příjmů a být tak méně závislý na poskytovaný „krabicových“ řešení e-shopům.
Nahlásit komentář
Zdá se vám, že komentář je urážlivý, nebo sprostý? Dejte nám vědět.