Shoptet spouští novou službu pro velkoobchody Obchodiště.cz. Letos čeká tržby kolem 120 milionů korun

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

miroslav-udan-shoptet

Foto: Shoptet

Miroslav Uďan, CEO Shoptetu

Počet Čechů podnikajících na internetu stále výrazně roste. Pozitivně to pociťuje také největší tuzemská platforma pro e-shopy Shoptet, která oznámila, že letošní výsledky budou lepší, než původně očekávala. Do příštího roku má Shoptet vstupovat už celkem s 16 tisíci obchodníky a nově se chce pustit také do velkoobchodu. Jeho nová platforma Obchodiště.cz se má stát největším portálem zaměřeným na velkoobchody v Česku.

Česká republika je zemí, kde je v přepočtu na obyvatele největší počet e-shopů, a evidentně se to nebude v nejbližší době měnit. Shoptet původně očekával za letošní rok růst na 15 tisíc klientů, ale nakonec jich podle svých slov do konce roku bude mít ještě o tisíc víc. Na českém trhu tak e-shopová platforma drží více než třetinový podíl. Internetových obchodů je u nás necelých 43 tisíc.

Řečí finančních čísel to znamená, že zatímco loňský obrat Shoptetu činil 68 milionů korun, letos to bude téměř dvojnásobek, 120 milionů korun, a v příštím roce má být 200 milionů korun. Firma, kterou vede Miroslav Uďan, se chystá vydělané peníze investovat do dalšího rozvoje Shoptetu a nových projektů, mezi které patří právě zmíněné Obchodiště.cz.

obchodiste-shoptet

Tento specializovaný portál usnadňující hledání nových dodavatelů pro e-shop je podle Shoptetu něco, co na tuzemském trhu chybělo. „Velká část velkoobchodního trhu zamrzla ještě v devadesátých letech. Výjimkou nejsou situace, kdy obchody přijímají objednávky faxem nebo jinými zastaralými obchodními systémy a způsoby. Přitom jde o jakési podhoubí důležité pro rozjezd nejen online prodeje v tuzemsku,“ vysvětluje Uďan.

E-commerce dále poroste

Cílem Shoptetu je celý trh zmodernizovat a ještě do konce roku chce získat několik stovek velkoobchodů. Podle Uďana podobná platforma v Česku chyběla i proto, že bylo těžké sehnat zájemce, ale výhoda Shoptetu je, že může nabídnout zázemí více než 15 tisíc e-shopů, což už je pro velkoobchody zajímavé. Česká platforma se netají tím, že by se do několika let chtěla stát největší velkoobchodní platformou v Česku.

alza-vydej-top

Přečtěte si takéAlza během Black Friday prodala zboží za 2 miliardy korun. Největším hitem byly AirPods od AppluAlza během Black Friday prodala zboží za 2 miliardy korun. Největším hitem byly AirPods od Applu

Aktuálně Obchodiště.cz funguje jako katalog firem, do budoucna chce nabídnout i další funkce, jako fulltextové vyhledávání, přímé napojení dodavatelů na Shoptet nebo zadání zakázkové výroby. „Projekt má zároveň pomoci novým obchodníkům na trhu. Výrazně jim zjednoduší start podnikání a zejména pak zefektivní objednávání zboží na sklad,“ dodává Uďan, podle kterého je v oblasti e-commerce stále prostor k významnému růstu, protože podíl obchodu přes internet je na celkovém maloobchodním obratu zhruba 10 procent.

shoptet-team

Tým Shoptetu