SpaceX poslalo astronauty do vesmíru a Federer je nejlépe placeným sportovcem. Přečtěte si nejzásadnější zprávy týdne

spacex-federer
0Zobrazit komentáře

Zatímco se svět, co se týče opatření kolem koronaviru, pomalu dostává do normálu, letošní rok nás nepřestává překvapovat. Uprostřed protestů a vlně nevole ve Spojených státech, které akcelerovala smrt George Floyda, odstartovala historická mise vesmírné společnosti SpaceX ve spolupráci s NASA.

Sám její zakladatel Elon Musk navíc díky své druhé firmě získal stovky milionů dolarů a na více než 100 milionů dolarů si přišel i tenista Roger Federer, který se tak řadí na první příčku nejlépe placených sportovců. Podívejte se na nejzásadnější zprávy týdne, které pravidelně přinášíme.

Chcete se je každou neděli ráno dozvědět jako první?

***

? SpaceX poprvé úspěšně poslalo astronauty do vesmíru: Elon Musk a jeho vesmírná firma SpaceX přepisuje historii. Spolu s NASA v sobotu úspěšně poslala raketu s modulem Crew Dragon a dvěma astronauty do vesmíru. Vyšlo to na druhý pokus, poprvé se mise odvolala kvůli počasí, ale teď už jsou astronauti úspěšně zakotvení u Mezinárodní vesmírné stanice.

?‍? Česko.Digital získává miliony korun na online výuku: Poslední měsíce posunuly směrem do online režimu spoustu oborů, včetně vzdělávání. Edukaci podporuje i uskupení Česko.Digital a jejich projekt Učíme online, který na další rozvoj získává 5 milionů korun.

? Roger Federer nejlépe placeným sportovcem: Více než 100 milionů dolarů za rok a tenis v čele. Švýcar Roger Federer ovládl žebříček nejlépe placených sportovců, když si přišel na 106,3 milionu dolarů a přeskočil tak fotbalisty Cristiana Ronalda a Lionela Messiho.

?‍? Facebook proti dezinformacím v Česku: Největší sociální síť světa už roky trápí rostoucí počet fake news a dezinformačních webů či skupin. Ve velkém tak investuje do prevence, a to i v Česku. Na tuzemském trhu bude Facebook využívat mimo jiné server Demagog.cz.

? Stripe má v Evropě tisíce aktivních firem: Platební brána Stripe od stejnojmenného nejhodnotnějšího startupu vstoupila naplno do Česka. V tuzemsku si Stripe získal startupy jako Productboard, Mews nebo Mana a pro CzechCrunch její zástupce prozradil, že po Evropě má tisíce firem.

Nový PlayStation se blíží: Další generace konzolí je za rohem a Sony už příští týden poprvé ukáže, jaké první hry nás na PlayStation 5 čekají. Výkon konzole jsme mohli vidět nedávno při testu nového herního enginu.

***

Mára, Řežáb, Smid, Cendra nebo Mička. Na konferenci CzechCrunch Onlajn se bude řešit práce na dálku i produktivita

onlajn2boxed

Na další online konferenci CzechCrunch Onlajn se můžete těšit například na Petra Máru, Jana Řežába, Zdeňka Cendru, nebo Lubo Smida

Petr Mára, Jan Řežáb, Lubo Smid, Zdeněk Cendra, Michal Mička a další. Na druhou virtuální konferenci CzechCrunch Onlajn jsme si pozvali přední české osobnosti, se kterými budeme mluvit o tom, jak změnila jejich byznys práce na dálku a jak jsou na tom s produktivitou. A ptát se můžete se i vy.

***

Kino a bar jedno jest. Provozovatelé Aera či BioOka na Žižkově otevírají nové butikové kino Přítomnost

pritomnost-croped

Foto: Alex Shoots Buildings/Přítomnost

V Praze se otevírá nové butikové kino Přítomnost s barem

Milovníci alternativních filmových zážitků se mají na co těšit. V Praze se otevírá butikové kino Přítomnost, v němž kinosál a bar splývají v jedno.

***

Přes 18 miliard korun pro Elona Muska. Šéf Tesly si náročný vesmírný týden zpříjemnil první z pohádkových odměn

elon-musk4

Foto: TED

Elon Musk

Elon Musk se tento týden rozhodně nenudí. Ve SpaceX se snaží poprvé v historii vyslat astronauty do vesmíru a z Tesly mu mezitím dorazila za dobré výsledky firmy první z pohádkových odměn.

***

Marketing Festival bude velkolepý i online, nechceme nudný webinář, říká Jindřich Fáborský v CzechCrunch Podcastu

jindrich-faborsky

Foto: Nguyen Duy McLavin/CzechCrunch

Jindřich Fáborský, zakladatel Marketing Festivalu a Digisemestru

?Letošní Marketing Festival se musí přesunout do virtuálního světa, ale i v něm se mají návštěvníci těšit na velkolepou akci. Šéf největší marketingové konference v Česku Jindřich Fáborský v CzechCrunch Podcastu popisuje, že rozhodně nepůjde jen o nudný online webinář na Zoomu.

***

Už nepůjde jen vybalit z krabice a letět. Majitelé dronů budou muset od příštího roku své létající stroje registrovat

drone1

Foto: Diana Măceşanu/Unsplash

Létání s dronem už nebude tak snadné

Dronaře v Česku i celé Evropské unii čeká zásadní změna. Od příštího roku už nebudou moci svůj dron hned po nákupu vybalit z krabice a rovnou létat, ale budou ho muset nejprve registrovat.

***

Obří investice na Slovensku. GymBeam nabírá 160 milionů korun a chce ovládnout celou střední a východní Evropu

dalibor-cicman

Foto: GymBeam

Dalibor Cicman, zakladatel GymBeamu

Velká zpráva přichází ze Slovenska. Známá značka fitness doplňků GymBeam nabírá 160 milionů korun a chce díky tomu se svým e-shopem ovládnout celou střední a východní Evropu.

***

Ekologická automatizace zalesňování. Nové drony mají ve světě do roku 2028 vysadit miliardu stromů

forest-unsplash

Foto: Andrew Coelho/Unsplash

Lesy jsou jedním z nejdůležitějších prvků globálního ekosystému

Strom je jedním ze základních prvků globálního ekosystému, a proto je klíčové, aby se jich po celé planetě sázelo co nejvíc. Velmi efektivním řešením pro automatizaci zalesňování se mohou stát drony.

***

V Dánsku se vrací fotbalová liga. Fanoušci se na stadionu objeví na obří obrazovce, na které budou fandit přes Zoom

aarhus

Foto: AGF

Fanoušci se objeví na tribuně, i když budou sedět doma

Po Evropě se konečně rozbíhají fotbalové soutěže, ale diváci na tribuny zatím nemohou. V Dánsku proto v ochozech postavili obří obrazovku, na kterou se fanoušci připojí přes Zoom a budou moci fandit alespoň na dálku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym