Cesta Elona Muska za dobýváním vesmíru. Channing Tatum a HBO chystají seriál o SpaceX

elonmusk4

Foto: NASA/Kim Shiflett

Elon Musk, šéf Tesly a SpaceX

0Zobrazit komentáře

Svět filmů a seriálů není pro Elona Muska ničím neznámým. Coby producent stál za některými snímky své sestry Toscy a v několika sériích i celovečerních filmech si dokonce také přímo zahrál. V nově připravovaném seriálu natočeném na základě knihy Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future od Ashlee Vance však bude Musk ve zcela nové roli. Stane se hlavní postavou série popisující jeho cestu za dobýváním vzdálených planet.

Musk je jednou z největších a dost možná i nejkontroverznějších osobností současnosti, která rozhodně nemá problém s publicitou. Dokonce si rád sem tam střihne cameo v některém ze slavných seriálů či filmů. Diváci jej mohli slyšet například v kreslených seriálech Simpsonovi či Rick a Morty, ale také vidět třeba v Teorii velkého třesku nebo Iron Manovi 2. Ve všech případech vždy hrál sám sebe nebo alespoň postavu, která měla jeho osobu připomínat.

Byť by díky těmto zkušenostem možná zvládl ztvárnit sám sebe i v připravované sérii z produkce HBO pojmenované SpaceX, pro tentokrát si postavu Elona Muska vezme na starost profesionální herec. Ten bude mít v šesti dílech za úkol co nejvěrohodněji ztvárnit jeho životní etapu, během které zakládal a postupně budoval svou soukromou vesmírnou agenturu.

elonmusk3

Foto: NASA/Kim Shiflett

Elon Musk, šéf Tesly a SpaceX

Jak informoval web Variety, mezi výkonnými producenty bude samotný Ashlee Vance, tedy autor knižní předlohy. Dále Len Amanto, bývalý šéf HBO Films, Miniseries a Cinemax, který toto oddělení vedl dlouhých třináct let. Coby výkonný producent bude na projektu přes svou produkční společnost Free Association (Fatherhood, Comrade Detective) spolupracovat i známý herec Channing Tatum, kterého v poslední době zaměstnávají především přípravy komedie Dog. Na ní se Tatum nepodílí pouze jako herec, ale spolu s dalším producentem série SpaceX Reidem Carolinem také jako režisér.

Scénář série si bere na starosti Dough Jung (Star Trek Beyond, Cloverfield Paradox). Série SpaceX psaná jeho rukou by měla přiblížit okolnosti výběru několika inženýrů, kteří s Muskem na odlehlém ostrově v Pacifiku vyvíjejí raketu, která se jako první pod hlavičkou SpaceX dostane až na oběžnou dráhu Země.

Diváci se tak budou moci dozvědět více o události předcházející těm největším úspěchům SpaceX, jež byly v nedávné době korunovány úspěšným vynesením lidské posádky do vesmíru. Kdy přesně začne natáčení seriálu, prozatím není známo, stejně jako datum premiéry. Sám Elon Musk by se podle aktuálních informací na projektu podílet neměl.

spacex_22

Foto: NASA / Twitter

První lidská posádka na palubě lodi SpaceX – Dough Hurley (vpředu) a Bob Behnken

Diskuze (0)

Novinka

Anonym