Psychoterapie online láká klienty i investory. Hedepy zakladatelů studia Brain One získává miliony od Rozhoně a dalších

Peter BrejčákPeter Brejčák

hepedy

Foto: Hedepy

Zakladatelé Brain One Martin Zdražil, Lukáš Krčil, Roman Zámečník spolu se Žanetou Krčilovou

0Zobrazit komentáře

Nápad vytvořit platformu, která by usnadnila cestu k psychoterapii pomocí videohovoru, měli zakladatelé studia Brain One už během jarní vlny koronaviru. V tuzemsku totiž podle Národního ústavu duševního zdraví počet depresí vzrostl během posledních tří let trojnásobně a v současné době dále roste. V září tak Martin Zdražil, Lukáš Krčil, Roman Zámečník společně se Žanetou Krčilovou představili platformu Hedepy, ve které klientům garantují rezervaci online video sezení se psychoterapeutem do čtyřiadvaceti hodin.

„Za první tři měsíce fungování Hedepy u nás proběhlo přes 700 placených terapií a poslední nelehké dny ukazují, že terapie přes videohovor je důležitá pro stále více klientů,“ popisuje současný vývoj Lukáš Krčil, CEO Hedepy.

Aktuálně mají na platformě probíhat desítky terapií denně, více než polovina klientů přitom online sezení navštěvuje opakovaně. Klientům je k dispozici pětadvacet ověřených profesionálních psychoterapeutů, dalších patnáct se má přidat do konce měsíce.

„Dochází k otevírání platformy i pro firmy, které se na nás obracejí, aby mohly formou terapie podpořit svoje zaměstnance na home office,“ doplňuje Krčil další novinky. A aby se Hedepy mohlo rozvíjet rychleji, na pomoc přibralo kapitál od investorů.

hepedy2

Foto: Hedepy

Rozhraní online psychoterapeutické platformy Hedepy

Nižší jednotky milionů korun do Hedepy vložili zakladatel Vivantisu, známý andělský investor Martin Rozhoň, a Alexandre Reggio-Paquet, který bude týmu pomáhat s nastavením produktu pro korporátní zákazníky. Další peníze na rozvoj pak přidává i zmiňovaná trojice zakladatelů Brain One, celkově tak Hedepy na další vývoj získalo vyšší jednotky milionů.

„Tým, který za Hedepy stojí, jsou velmi zkušení lidé, kteří mi pomáhali budovat značku Vivantis. Psychoterapie nyní potřebuje posunout do 21. století. Hedepy tomu díky technologii a dobré komunikaci může výrazně pomoci a usnadnit tak cestu k psychické pomoci široké veřejnosti,“ komentuje svůj vstup do startupu Rozhoň, který po prodeji Vivantisu investuje zejména do lídrů s dobrou karmou.

„Klienti si nás oblíbili zejména kvůli přehledným profilům, kde si mohou ve videomedailonku terapeuta dopředu nacítit, i možnosti mít terapii už do druhého dne,“ říká Roman Zámečník, který řídí vývoj produktu.

Získaný kapitál chce teď Hedepy využít zejména na další rozvoj platformy, což by uživatelům mělo přístup k psychoterapii ještě více ulehčit. „V této oblasti plánujeme řadu dalších novinek, které pomohou se v oblasti psychoterapie lépe zorientovat a realizovat sezení pokud možno do pár hodin,“ doplňuje Zámečník.

david-semerad

Přečtěte si takéDavid Semerád z STRV mění v USA investování do dobra. Jeho startup Kindest podpoří desítkami milionů korun CredoDavid Semerád z STRV mění v USA investování do dobra. Jeho startup Kindest podpoří desítkami milionů korun Credo

„Lidé se na nás nejčastěji obracejí s tématy, jako jsou deprese, úzkosti, vztahy a syndrom vyhoření. Nicméně s návštěvou psychoterapeuta nemusíte čekat, až vám bude opravdu na nic. Čím dál více klientů chodí na terapii pro to, aby své starosti a myšlenky mohli sdílet s profesionálem a získali větší náhled na svůj život,“ uzavírá Lukáš Krčil.

V českém startupovém prostředí přitom Hedepy není jediným podobným projektem, který získal přízeň investorů. Investiční skupina Miton v září vložila několik milionů korun do Terap.io a zároveň oznámila vytvoření samostatného fondu Psychonauts, ve kterém se chce zaměřit na firmy podnikající v oblasti duševního zdraví. Jejich poslední investicí je digitální deník VOS sloužící jako nástroj pro sebereflexi.

Postupně vzniká i web Tymosia.cz, který má fungovat obdobně jako Hedepy, respektive jako online platforma pro spojení terapeutů a klientů.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina