Bulánci přes noc vybrali více než 1,7 milionu korun. Kultovní česká hra díky tomu dorazí i na konzole

Filip HouskaFilip Houska

bulanci-1x

Foto: SleepTeam

Tvůrci legendárních Bulánků uvedou novou, modernější verzi

0Zobrazit komentáře

Pouhé dvě hodiny stačily tvůrcům kultovních Bulánků k tomu, aby se jim podařilo vybrat půl milionu korun na rozjetí nové, modernější verze této legendární české střílečky, která jednoho času byla snad na všech školních počítačích. O další zhruba dvě hodiny později pokořili vývojáři ze studia SleepTeam na Startovači také magický milion, a Bulánci tak zamíří i na konzole. Teď už jsou dávno za 1,7 milionem.

„Trochu jsme se obávali, že 20 let stará hra už nikoho moc zajímat nebude, ale tato reakce nás doslova posadila. Nevěříme svým očím. Zároveň je to ale obrovský závazek a uděláme všechno pro to, abychom naše fanoušky nezklamali.“ říkají pro CzechCrunch tvůrci hry, kteří mají za sebou jednu z nejúspěšnějších crowdfundingových kampaní v Česku. Alespoň co se rychlosti prvního vybraného milionu týče.

Kampaň pro uvedení Bulánků 2.0 potrvá ještě devětadvacet dní, ale už teď je jisté, že se krvelačné barevné polštáře vrátí. A to nejen na počítače, ale v modernizované 3D grafice včetně nových herních módů také na herní konzole, konkrétně na PlayStation (4 a 5), Xbox One a Nintendo Switch. Chystá se také verze pro počítače Mac i mobilní zařízení, autoři ale zatím nespecifikovali, kolik potřebují peněz, aby vývoj na tyto platformy rozjeli.

bulanci-2x

Foto: SleepTeam

Bulánci 2.0 nabídnou propracovanější rozhraní

Podporovatelé, kterých je už přes 1 600, prahli nejen po navrácení slavných Bulánků zpět na herní scénu, ale spolu s tím i po exkluzivních předmětech, jež si pro ně tvůrci připravili. Například museli přidat další balíček se sběratelskou cínovou figurkou takzvaného Žezlíka, prvního bulánčího prezidenta. Zaprášilo se také po karetní hře s motivy Bulánků a velký zájem byl i po možnosti jednoho z bulánků nadabovat.

Kampaň na Startovači poběží do 16. června a nepochybně má ambice atakovat rekordy cestovatelské série Trabantem napříč kontinenty od Dana Přibáně, jehož deník je nejúspěšnějším projektem tohoto crowdfundingového portálu v historii. Zajímavé také je, že Bulánci 2.0 jen o pár desítek minut nestihli první milion korun v čase 3 hodiny a 45 minut, za který se to povedlo posilovně Železná koule na Hithitu. Za necelé tři hodiny pak milion vybralo ostravské Colliery.

Kdy ale hra bude oficiálně vypuštěna na trh, zatím není jisté, byť lze předpokládat, že během prázdninových měsíců by se takzvaní early adopters mohli dočkat a zkusit si například nový dobývací mód, který rozšiřuje původní deathmatch, či přestřelky v týmech. Pro fajnšmekry pak bude připravena i možnost vlastní personalizace bulánka, kterému lze dát nové barvy „povlečení“.