24letí podnikatelé Kania a Jízdný otevírají první americkou střední školu v ČR. Školné bude 240 tisíc Kč

0Zobrazit komentáře

Vzdělání se stává čím dál důležitějším prvkem výchovy dětí – již dávno jsou pryč doby, kdy rodiče své děti nechávali jít na jakoukoliv základní i střední školu v okolí, jen proto, že to bylo blízko. Dnes je mnohem více možností a rodiče si zároveň uvědomují, že kvalitní vzdělání něco stojí. I na základě toho se poslední roky skvěle dařilo firmě JK Education (dříve J&K Consulting), kterou založili 24letí podnikatelé Ondřej Kania a Tomáš Jízdný, se snahou ulehčit studentům cestu na prestižní zahraniční školy.

Z dlouholeté spolupráce dua a díky strmému růstu obratu se podařilo již v minulém roce otevřít první větší projekt v Česku, konkrétně pak Pražské humanitní gymnázium, do kterého s celou budovou a rekonstrukcí JK Education investovalo přes 10 milionů korun. Ve stejné budově jako gymnázium se nyní navíc spouští další projekt – první americká střední škola v Česku, American Academy in Prague, se zcela odlišným systémem vzdělávání, dodržováním amerických svátků i maturitou uznávanou na úrovni USA.

flock-1111

Přečtěte si také37letý Ind, který prodal dvě společnosti za více než miliardu dolarů, vytvořil konkurenci Slacku37letý Ind, který prodal dvě společnosti za více než miliardu dolarů, vytvořil konkurenci Slacku

Výuka na škole, jak už z názvu vyplývá, probíhá pouze v angličtině a v tématických okruzích, zaměřených na praxi, které se probírají v rámci různých předmětů a jsou zakončeny vlastní prezentací či praktickými zkouškami. S výukovým plánem pak pomáhá přímo jedna z internátních amerických škol a největší snahou je naučit studenty samostatnosti, využití praktických znalostí, komunikace a sebevědomí.

aacademy

Roční školné na American Academy in Prague, kde jako ředitel vystupuje rodilý američan Brandon B. Moseley, vyjde pro první ročník 2017/2018 na 160 tisíc korun – studentům pak cena zůstane až do konce vzdělávání, noví studenti od příštího roku pak zaplatí 240 tisíc ročně. Původní očekávání počítalo zhruba se 70 přihláškami a 35 studenty, dorazilo jich ale celkem 130 a 70 studentů se nakonec dostalo do finálního výběru.

Vlastní volba předmětů a další růst

Studenti si mohou volit celkem 5 hlavních předmětů, ať už to budou sociální studie, americká historie, cizí jazyky nebo marketing či biochemie, bude to čistě na jejich zájmech. Běžný den pak začne v 8:30 ráno a skládá se z učebních bloků o délce 70 minut. Pro příští ročník by se měla American Academy otevřít i v Brně a Bratislavě.

academy

Foto: JK Education