24letí podnikatelé Kania a Jízdný otevírají první americkou střední školu v ČR. Školné bude 240 tisíc Kč

Vzdělání se stává čím dál důležitějším prvkem výchovy dětí – již dávno jsou pryč doby, kdy rodiče své děti nechávali jít na jakoukoliv základní i střední školu v okolí, jen proto, že to bylo blízko. Dnes je mnohem více možností a rodiče si zároveň uvědomují, že kvalitní vzdělání něco stojí. I na základě toho se poslední roky skvěle dařilo firmě JK Education (dříve J&K Consulting), kterou založili 24letí podnikatelé Ondřej Kania a Tomáš Jízdný, se snahou ulehčit studentům cestu na prestižní zahraniční školy.

Z dlouholeté spolupráce dua a díky strmému růstu obratu se podařilo již v minulém roce otevřít první větší projekt v Česku, konkrétně pak Pražské humanitní gymnázium, do kterého s celou budovou a rekonstrukcí JK Education investovalo přes 10 milionů korun. Ve stejné budově jako gymnázium se nyní navíc spouští další projekt – první americká střední škola v Česku, American Academy in Prague, se zcela odlišným systémem vzdělávání, dodržováním amerických svátků i maturitou uznávanou na úrovni USA.

flock-1111

Přečtěte si také37letý Ind, který prodal dvě společnosti za více než miliardu dolarů, vytvořil konkurenci Slacku

Výuka na škole, jak už z názvu vyplývá, probíhá pouze v angličtině a v tématických okruzích, zaměřených na praxi, které se probírají v rámci různých předmětů a jsou zakončeny vlastní prezentací či praktickými zkouškami. S výukovým plánem pak pomáhá přímo jedna z internátních amerických škol a největší snahou je naučit studenty samostatnosti, využití praktických znalostí, komunikace a sebevědomí.

aacademy

Roční školné na American Academy in Prague, kde jako ředitel vystupuje rodilý američan Brandon B. Moseley, vyjde pro první ročník 2017/2018 na 160 tisíc korun – studentům pak cena zůstane až do konce vzdělávání, noví studenti od příštího roku pak zaplatí 240 tisíc ročně. Původní očekávání počítalo zhruba se 70 přihláškami a 35 studenty, dorazilo jich ale celkem 130 a 70 studentů se nakonec dostalo do finálního výběru.

Vlastní volba předmětů a další růst

Studenti si mohou volit celkem 5 hlavních předmětů, ať už to budou sociální studie, americká historie, cizí jazyky nebo marketing či biochemie, bude to čistě na jejich zájmech. Běžný den pak začne v 8:30 ráno a skládá se z učebních bloků o délce 70 minut. Pro příští ročník by se měla American Academy otevřít i v Brně a Bratislavě.

academy

Foto: JK Education