Accenture v Česku spouští akcelerační program pro startupy. Pomůže s globální sítí expertů i technologiemi

Zajímavé technologie u mladých firem hledá česká pobočka Accenture. Její Startup Network je nový akcelerační program pro startupy ve fázi vývoje.

Iva BrejlováIva Brejlová

acc-startup2

Foto: Accenture

Accenture uvedl program pro podporu startupů

Česká pobočka Accenture spouští akcelerační program Startup Network. Cílem iniciativy je vyhledávat startupy s inovativními nápady, pomoci jim přeměnit návrhy v reálné, životaschopné produkty a zdokonalit ty již existující. Jde o program určený pro startupy ve fázi vývoje, tedy v takzvané post seed stage, který nabízí i propojení s klienty a partnery společnosti Accenture.    

V prvním kole hodnocení bude z přihlášek vybráno celkem deset projektů, které v průběhu letních měsíců získají možnost mentoringu ze strany Accenture. Další kolo proběhne za účasti partnerů z řad klientů firmy a výsledkem bude pět postupujících projektů.

Vítězný startup vzejde právě z nich a bude mít možnost navázat přímou spolupráci s Accenture a jeho partnery či klienty. „Ti naopak získají možnost dostat se k inovativním produktům, seznámit se a propojit se s novými hráči na trhu a podpořit vznik nadějných firem,“ říká Karel Kotoun, senior manažer v oblasti finančních služeb v Accenture. 

Startupy musejí splňovat alespoň jedno z následujících kritérií – mají definovaný minimální životaschopný produkt, mohou demonstrovat zájem na trhu a nacházejí se ve fázi počátečního růstu či expanze. Musí být také zaměřeny na některou ze tří oblastí vybraných pro první ročník konání programu, jimiž jsou Data Led Transformation & AI, Sustainable Technology a Technology Platforms Modernization (Low Code, No Code či cloud). 

accenture

Foto: Accenture

Karel Kotoun ze společnosti Accenture

Hodnocení proběhne během září a bude řešit jak jedinečnost technologie či obchodního modelu, tak přizpůsobitelnost různým odvětvím či funkcím. Accenture hledá řešení, které bude v souladu s jeho nabídkou i potřebami klientů. „V rámci akceleračního programu chceme působit jako zprostředkovatel mezi startupy a zavedenými hráči na trhu. Díky naší globální síti expertů, technologickému zázemí a mnohaletým zkušenostem z různých oblastí byznysu můžeme startupům pomoci vyladit jejich produkt, rozšířit pole působnosti a povědomí o projektu,“ popisuje Kotoun.

Akcelerační program sbírá přihlášky ode dneška do 14. května, a to přes web Startup Network, kde zájemci vyplní registrační formulář a vloží základní informace o startupu a o produktu. Accenture je na poli podpory inovací dlouhodobě aktivní. V Londýně má globální inovační a výzkumné centrum The Dock, v jehož rámci tamní týmy pomáhají klientům hledat nové příležitosti, kde inovovat, vyvíjet a designovat prototypy produktů. K dispozici jsou i týmy analytiků, datových inženýrů nebo třeba laboratoře.

Podobné iniciativy jako lokální Accenture Startup Network se už uskutečnily v Itálii. Vedle toho nedávno společnost oznámila, že vytvoří nové centrum excelence zaměřené na generativní umělou inteligenci a velké jazykové modely. V rámci něj má pracovat zhruba 1 600 lidí. K tématu vydala i report, který se zabývá mimo jiné i tím, jak technologie založená na ChatGPT změní práci či celé podnikatelské prostředí.

CC Premium

Partnerem článku je Accenture

Rubriku Startupy podporujíjt-retina