Adobe představilo koncept úpravy fotek pomocí hlasových příkazů

Filip HouskaFilip Houska

Adobe Max 2016

Attendees interact in the Community Pavilion at Adobe MAX, The Creativity Conference, on Nov. 2, 2016 in San Diego. (Denis Poroy/AP Images for Adobe)

0Zobrazit komentáře

Ke grafické úpravě fotek dnes neodmyslitelně patří Photoshop od americké společnosti Adobe Systems. I když se názory na tento software mohou lišit, tak se jedná o jistého průkopníka na poli grafických programů. Adobe si své postavení ve sféře designerů a dalších kreativních lidí uvědomuje, a proto se jim snaží ukázat slibnou alternativu, jak budou v budoucnu vizuální obsah editovat.

Podle Adobe se totiž budoucnost editování fotek, alespoň na mobilních zařízeních, skrývá za hlasem, respektive za hlasovým asistentem, jenž porozumí mluveným příkazům uživatele. Alespoň tomu napovídá koncept, který společnost zveřejnila. Ať se zdá tato iniciativa jakkoliv zajímavá, tak k dokonalosti musí ujít ještě pěkný kus cesty.

opera-1

Přečtěte si takéOpera představila futuristický webový prohlížeč NeonOpera představila futuristický webový prohlížeč Neon

Ze 30vteřinového spotu lze totiž poměrně snadno vypozorovat, že hlasové příkazy by bylo efektivnější nahradit tradičním dotykovým ovládáním a výsledek by byl nejspíš rychlejší. O to však ani tak úplně nejde.

Adobe se samo nechalo slyšet, že toto je teprve začátek a spíš jen náznak toho, co tato technologie dokáže v budoucnu. Není ani jisté, zdali něco takového přijde ještě letos. Na video je tedy nutné pohlížet jako na věc, která již existuje a je možné ji časem plnohodnotně implementovat a ne jako na video ukazující stoprocentní využití.

Zkušený grafik hlasu důvěřovat nebude

Nápad je to však poněkud zvláštní. Pro grafiky, kteří pracují s pokročilejšími funkcemi oproti klasickému ořezu či převrácení, bude do budoucna pravděpodobně stále lepší použít ruce namísto hlasu. Ostatně také nebudou pracovat plně pracovat na mobilních zařízeních. To však neznamená, že nebude zajímavé pozorovat, co gigant z kalifornského San Jose, který proslul programy jako Photoshop nebo Illustator, předvede.

adobe_1

Foto: Adobe Press Kit; Reprofoto, YouTube

 

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym