Airbnb nabízí exkluzivní ubytování přímo na Velké čínské zdi

Filip HouskaFilip Houska

ec56fd60-0095-49b1-a4e1-c313d5a023d6
0Zobrazit komentáře

Už jste možná někdy přemýšleli o tom, jaké by to bylo navštívit Velkou čínskou zeď, plánovali jste, s kým byste se na tuto významnou historickou památku vydali a také jaký kus mohutného hradebního systému o délce 8 851 kilometrů byste prošli. Nikdy vás ale patrně nenapadlo, že byste mohli přímo na Velké čínské zdi přenocovat. Nyní můžete i toto díky Airbnb zažít.

Největší hráč na poli krátkodobých pronájmů Airbnb nedávno uzavřel partnerství s pekingským turistickým výborem a spustil  speciální soutěž, jejíž hlavní cenou je strávení noci na Velké čínské zdi. Přesněji řečeno, jedná se o jedno přespání ve vybavené strážní věži přímo na hradbách, kde budete mít k dispozici ložnici, koupelnu, jídelnu, „obývací pokoj“ a to vše pod širým nebem – věž totiž nemá střechu. Vzhledem k výhledu, který se vám však bude nabízet, tento menší nedodělek patrně oželíte. Navíc jde jen o jednu noc.

Součástí této nevšední akce je také večeře podél zdi během západu Slunce, koncert klasické čínské hudby nebo lekce kaligrafie včetně možnosti vytvoření vlastní památeční známky. Čeká na vás také procházka po tamní venkovské krajině a hodiny čínské historie, kterými bude provázet oficiální historik. To vše je nabídnuto těm, kteří dokáží sepsat poutavý esej (v angličtině) na téma, proč si myslí, že je důležité zbourat bariéry mezi kulturami, a jak by využili svou návštěvu na Velké čínské zdi k tomu, aby navázali nová spojení.

airbnb1

Eseje můžete posílat do 11. srpna, kdy soutěž formálně končí. Vybraní jedinci budou následně včas informováni o tom, kdy se jejich výlet uskuteční. Airbnb totiž nabízí rovnou čtyři termíny, a to od 4. do 7. září. To znamená, že se nehraje pouze o jednoho vítěze, nýbrž hned čtyři (respektive osm, protože si každý z nich může vzít jednoho člena s sebou).

080118_MCDONALDS-MACCOIN-BIGMAC_1

Přečtěte si takéMcDonald’s vydává vlastní měnu MacCoin pro nákup Big MacůMcDonald’s vydává vlastní měnu MacCoin pro nákup Big Maců

Co se týče podmínek, jaké musíte dodržovat v případě, že nocleh na Velké čínské zdi získáte, je Airbnb poměrně striktní. Například je zakázáno vyrušovat hlasitou hudbou sousedy, konkrétně všech 1,38 miliardy, skákat nebo věšet se z hradeb a neplašit okolní draky (nutností je ale nahlášení, a to prostřednictvím Instagramu nebo WeChatu). Pochopitelně byly zveřejněny i oficiální pravidla, která si můžete přečíst na profilu celé akce.

airbnb7
airbnb4
airbnb6
airbnb2
airbnb5

Přespání v domu z Lega

Airbnb ostatně v zajišťování netradičních ubytování není žádný nováček. Například koncem minulého roku uspořádalo soutěž o pobyt v domě, který je kompletně složený z kostiček LEGO. Nejvíce vám toho řekne přiložené video:

Foto: Airbnb

Diskuze (0)

Novinka

Anonym