Alze zavedení bitcoinů vygenerovalo během pár týdnů miliony Kč

Michal PtáčekMichal Ptáček

alza

Centrála Alzy v pražských Holešovicích.

0Zobrazit komentáře

Je tomu necelý měsíc, co česká eshopová jednička Alza spustila na svých eshopech platbu pomocí bitcoinů. A zdá se, že tento pro někoho možná zbytečný krok se ukázal jako další trefou do černého a možností, jak zaujmout ještě širší skupinu zákazníků. A to především ze zahraničí.

Podle oficiálních čísel, které Alza zveřejnila, totiž pomocí bitcoinů nakoupily už stovky zákazníků, s tím, že průměrná výše objednávky se v tomto případě pohybovala okolo 7 000 Kč a nejvyšší zaplacená částka pak činila při přepočtu zhruba 560 tisíc Kč! Hned 52 procent těchto plateb pak bylo dle slov ředitele e-commerce business Alza, Igora Pauera ze zahraničí.

wisephora2017_111

Přečtěte si takéDecentralizace moci, diverzita v práci či smysl života. Taková byla pražská akce Wisephora 2017Decentralizace moci, diverzita v práci či smysl života. Taková byla pražská akce Wisephora 2017

Pauer pak zároveň dodává, že velkým lákadlem se stala i samotná těžba kryptoměn, díky čemuž uživatelé nakupují také různé výkonné počítačové komponenty jako jsou grafické karty, procesory a základní desky…

bit

Aktuální hodnota Bitcoinu

„Z těžby kryptoměn se stal Klondike 21. století. Řada lidí si stále uvědomuje, že ještě není pozdě v této novodobé zlaté horečce zbohatnout. Je to jasně vidět i na číslech. V posledních týdnech totiž stoupá zájem o tyto špičkové komponenty o stovky procent. Vytvořili jsme pro ně proto v našem e-shopu i speciální kategorii. Stejně tak na poptávku reagují i výrobci, kteří už připravují speciální grafické karty bez výstupů,“ přiblížil dodává Pauer.

Řečí čísel tak můžeme říct, že Alze se v horizontu pár týdnů podařilo díky bitcoinům vygenerovat dodatečný byznys v řádu milionů Kč. Bude ale nesmírně zajímavé sledovat, zda se podaří podobný trend udržet i do budoucna a především, jak bitcoin a jeho nestabilita obstojí v dlouhodobém měřítku. Protože zatímco před pár dny hodnota bitcoinu vystřelila nad 3000 dolarů, aktuálně se po dramatickém poklesu pohybuje „pouze“ okolo 2 472 dolarů.

alza

Diskuze (0)

Novinka

Anonym