Americká NSA je na GitHubu

Michal PtáčekMichal Ptáček

gitm1
0Zobrazit komentáře

Není žádným tajemstvím, že Národní bezpečnostní agentura Spojených států amerických: NSA, která má na starost například sběr a analýzu zahraniční komunikace a získávání zpráv zahraničních rozvědek, zaměstnává ty nejlepší bezpečnostní experty z oboru. Ty se vesměs skrytě starají například o digitální hrozby, prolamování kódů, komunikaci a bezpečnost obecně.

e-golf-1

Přečtěte si takéAlza.cz v Česku začíná experimentovat s prodejem elektromobilůAlza.cz v Česku začíná experimentovat s prodejem elektromobilů

V posledních letech však v případě NSA, jejíž aktivity vždy byly zahaleny pod určitou rouškou tajemství, můžeme pozorovat zajímavý trend, kdy se agentura snaží více a více otevřít veřejnosti. Začalo to před lety založením oficiálního Twitter účtu a v roce 2016 pokračovalo založením účtu na online repozitáři kódu GitHub, který je dnes v podstatě nezbytným nástrojem každého vývojáře. Zde NSA začíná být postupně stále aktivnější a zveřejňuje své části kódu z programovacích jazyků jako Python, Ruby, Java nebo C.

Jen v posledních dnech pak na repozitáři přibylo hned několik nových částí kódu nebo rovnou celých programů, na které se můžete podívat ZDE.

nsa

Diskuze (0)

Novinka

Anonym