Americká vláda schvaluje využití samořídících automobilů v reálném provozu

teslainv

Senát Spojených států amerických by měl v několika příštích dnech, konkrétně 4. října, na stůl dostat návrh legislativy, která by mohla pomoci ke kompletní zmeně dopravy na západním trhu a později i jinde. Ve schvalovacím procesu je totiž změna, která by měla automobilkám umožnit vyslání prvních zcela autonomních vozů do reálného provozu.

Automobilky budou moci v ulicích testovat zpočátku maximálně 25 tisíc automobilů, pokud se technologie osvědčí, číslo se zvedne na čtyřnásobek. Vláda nebude nadále regulovat vydávání povolení na každé jednotlivé auto, i přesto ale bude stále vyžadovat kompletní reporty z provozu.

torenberg

Přečtěte si takéBývalý zaměstnanec Product Huntu spouští nový seed fond, ve kterém mají peníze Gates, Bezos nebo Zuckerberg

Senátor Gary Peters k tomu pro server TheHill.com dodal:

„Konec konců, očekáváme, že budou samořídící technologie zachraňovat životy, zlepšovat mobilitu lidí s postiženími a také vytvářet nové pracovní příležitosti.“

tesla1

Nejdále je v tomto ohledu Tesla, která může samořídící technologie ve svých elektromobilech aktivovat na dálku, jelikož jsou jí již auta vybavena – přesněji tedy ta, pro která byl zakoupen autonomní balíček. Ve výsledku jde tak obecně o zásadní krok kupředu, kterým se ukáže, zda má tato technologie budoucnost či nikoliv.

Foto: Tesla