Americký přepravní startup Lyft odmítl nabídku akvizice od gigantu General Motors

lyft

Na začátku letošního roku se dočkal jeden z největších amerických konkurentů Uberu, Lyft, půlmiliardové investice od výrobce automobilů General Motors k dalšímu růstu a k vývoji autonomní technologie, která by měla Lyft posunout blíže k samoříditelné přepravě zákazníků. Partnerství ovšem evidentně nabralo v posledních týdnech zcela nový rozměr.

General Motors totiž s Lyftem jednalo o možné akvizici tohoto stále slibného startupu. Jeho aktuální valuace by po lednové investici měla dosahovat přibližně 5,5 miliard dolarů. Další informace o podrobnostech potencionální transakce ovšem bohužel nejsou – jediné co víme je, že Lyft nabídku odmítl a dokonce se chystá na další investiční kolo.

invision

Přečtěte si takéPodívejte se na nové pražské kanceláře amerického stamilionového startupu InVision

Důvodem pro nabídku byl zásadní rozvoj partnerství a spokojenost s návratností investice, kterou GM v lednu uvolnilo, informuje server The Information. Ze spolupráce si navíc Lyft dosud odnesl novinku v podobě postupného financování nových vozidel, které řidiči používají a za které po splnění podmínek platí pouze určitý podíl z celkového výdělku.

V průběhu příštích měsíců bude Lyft spolu s GM pokračovat v testování autonomních vozidel v americké Arizoně a chce během několika příštích let pustit do provozu reálná elektřinou poháněná a plně samořízená vozidla Chevrolet Bolt.

Vaclav Bedrich

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.