Anglické konverzace doma i v kanceláři. Český startup Blabu pomůže v samostudiu i vzdělávání zaměstnanců
Vláda nařídila vycházet ven pouze v nejnutnějších případech, někteří nemohou chodit ani do práce nebo do škol. A to znamená jediné – spoustu času stráveného doma, se kterým se dá naložit nejrůznějším způsobem. Třeba zdokonalováním své angličtiny.
Možností, jak naložit s volným časem, je celá řada. Někteří se rozhodli dohnat dlouho zanedbávané resty, ať už pracovní či osobní, někteří tráví čas zábavou před televizními obrazovkami, díky řadě nabídek společností, které chtějí pomoci v boji proti nudě. Velká část lidí si krátí dlouhé chvíle hraním her, jak hlásí Steam, a někteří se věnují zcela jiným činnostem, jak hlásí Pornhub.
Velmi důležitou roli v českých domácnostech však nyní hraje také domácí vzdělávání. Je to dáno především uzavřením škol, kvůli čemuž je nutné hledat pro děti alternativní způsoby výuky.
Do výuky na dálku se pustil například Ondřej Kania, zakladatel škol American Academy, Česká televize začala s projektem UčíTelka a pozadu nezůstávají ani klasické školy, které online cestou zásobují děti domácími úkoly, připravují pro ně speciální internetová vysílání a hledají další způsoby, jak dostávat informace k žákům alespoň na dálku. Příkladem je například střední škola Tomáše Jízdného.
Tu nejzásadnější roli ve vzdělávání dětí nyní ale převzali rodiče. Ti, kteří zůstávají s těmi nejmladšími doma, se přímo pasovali do pozice učitelů, a ti, kteří musí chodit do práce, se alespoň snaží vytvořit dětem určitý denní řád a hledat pro ně vhodné nástroje pro výuku.
Tělocvik, český jazyk či matematika jsou předměty, které jsme měli na škole všichni, a proto v nich dokážeme děti vzdělávat, nebo jim alespoň podat pomocnou ruku v případě potřeby. Horší to je ale s předměty, které jsme třeba na škole ani nikdy neměli, jako například angličtina. Té sice mnoho Čechů rozumí, ale mají problémy s jejím aktivním používáním.
Konverzace s rodilým mluvčím
Řešením tohoto problému by mohla být česká platforma Blabu, která vkročila do svého druhého roku fungování a dává si za cíl pomáhat komukoliv zlepšovat jeho schopnosti v používání anglického jazyka. Procvičování angličtiny probíhá prostřednictvím videohovorů s rodilými mluvčími, během kterých uživatel překonává strach používat cizí jazyk. A co víc, tutor je může připravit na reálné situace, se kterými se mohou v běžném, ale i pracovním životě potkat.
Nyní, v době výpadku hodin angličtiny na školách, se Blabu ukazuje jako efektivní náhrada klasické výuky. „Žáci a studenti mohou na Blabu dělat úkoly, povídat si o cestování, ale třeba i o počítačových hrách. Důležité je, že si zlepšují angličtinu a čas, kdy musí být nuceně doma, využívají efektivně ke vzdělávání,“ vysvětluje Petr Kováčik, zakladatel a CEO Blabu.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch Jobs