Apartmánový dům navazuje na klasické chalupy. V tom v Harrachově se ale bydlí v luxusu

V Harrachově vznikl dům se šestnácti apartmány, které nabízí druhé bydlení. Je ale možnost pořídit ho i k pronajímání.

Eliška NováEliška Nová

harrachov-peaks-1

Foto: Kreativ

Harrachov Peaks

0

Svou podobou navazuje na klasické chalupy. Tento návrat k tradiční architektuře jde však ruku v ruce s horským prostředím. O chudé stavení rozhodně nejde. V Harrachově vznikl luxusní apartmánový dům. Dá se tu bydlet, nebo apartmán pronajímat.

Projekt Harrachov Peaks vznikl ve známém krkonošském středisku. „Apartmánový dům byl navržen do horského prostředí. Členitá, ale klasicky tvarovaná stavba se pyšní mohutnými střechami, které jsou pro hory typické. V nadzemních podlažích je dům obložen červeným cedrem, který dodává fasádám na živosti a zároveň chrání obálku před horskými povětrnostními podmínkami,“ popisuje architektonické studio Kreatier, které se na projektu podílelo.

Investor přišel v podstatě s hotovým projektem, studio dodalo domu atraktivní vzhled a upravilo dispozice. Kreatier pak Harrachov Peaks vtiskl také fasádu z borovice. K té architekti přidali industriální šmrnc v podobě kovových tmavě šedých zábradlí.

harrachov-peaks

Foto: Luxent

Dům už je hotový a zkolaudovaný

Projektu dominují také nadstandardně rozměrná okna. Dům stojí na kamenném soklu, díky kterému se podařilo vypořádat s terénem ve svahu. Podzemní patro je pak propojené se zahradou, kde je dětské hřiště i ohniště.

Stavba už prošla kolaudací, dohromady je uvnitř šestnáctka apartmánů v různých velikostech – od 1+kk s 52 metry čtverečními až po čtyři místnosti s kuchyňským koutem o 156 metrech čtverečních. Každý má k dispozici terasu nebo balkon.

V jednotlivých apartmánech jsou pak dubové podlahy včetně podlahového vytápění, okna jsou z izolačního trojskla a k dispozici je také rekuperace. Zároveň je dům připravený na instalaci fotovoltaiky. Budoucí obyvatelé budou mít k dispozici také soukromé wellness se saunou a vířivkou i posilovnu.

Třináct apartmánů je stále volných. Jejich prodej má na starosti realitní kancelář Luxent. „Developer bude například zajišťovat douhodobé i krátkodobé pronájmy. Je tedy možnost apartmán využívat pro svou vlastní potřebu nebo k pronájmu. Luxusních nemovitostí v Harrachově není dostatek, ceny takových pronájmů se pohybují od pěti tisíc korun za noc za dvoulůžkový pokoj, v hlavní sezóně je to i víc,“ líčí pro CzechCrunch Šárka Tichá z Luxentu.

Harrachov Peaks se nachází jen kousek od hranic s Polskem. Je blízko centru nebo místní bobové dráze. V zimě nabízí také výhledy na místní sjezdovky. Lokalita je ale vhodná také pro cyklistiku nebo běžkování, blízko se nachází i golfové hřiště.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym