Apple propustil jednoho z vývojářů poté, co jeho dcera ukázala na YouTube nový iPhone X

iphonexleak2

Již od pátku minulého týdne je možné oficiálně předobjednávat nový iPhone X, který by se měl k prvním zákazníkům dostat během několika následujících týdnů. Jako již standardně se očekává, že Apple nebude stíhat nápor nových objednávek a tak je internet v napětí, kdo si sáhne na novinku jako první. To se stalo osudným jednomu z vývojářů v Applu.

Ken Bauer, který pracoval v Applu přes 4 roky, dostal totiž v průběhu minulého týdne vyhazov – a to z jednoho prostého důvodu, své dceři dal do ruky iPhone X a nechal ji o něm natočit video, které posléze zveřejnila na svém YouTube kanálu. Video vidělo během pár hodin několik milionů lidí a reakce Applu na sebe nenechala dlouho čekat.

seznamzpravy

Přečtěte si takéSeznam.cz získal licenci na vysílání vlastní televizní stanice, kterou chce spustit ještě letos

I přesto, že byl iPhone X k vidění již na keynote, navazující novinářské konferenci a v mnoha dalších videích, mohl být problém Applu někde jinde. Jakožto vývojář mohl totiž Bauer na videu odhalit jednu z předchozích produkčních verzí telefonu, jenž by se mohla lišit od finálního modelu. A i když tomu tak nebylo, Apple se rozhodl k razantnímu kroku.

Na videu, jehož originál je již smazán, lze vidět platbu za pomocí Apple Pay, odemykání telefonu přes FaceID, animované emotikony, tzv. „animoji“ a samozřejmě základní ovládání telefonu či fotoaparát. Zda byla reakce Applu přehnaná je na uvážení, důvěra ve své zaměstnance je ovšem po podobných akcích vždy nalomena.

Foto: YouTube