Apple ukázal první záběry volného pokračování Bratrstva neohrožených. Válečná minisérie vyjde brzy

Nová minisérie z druhé světové války Masters of the Air vyjde v lednu příštího roku. Jako producenti se na ní podíleli i Steven Spielberg a Tom Hanks.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

masters-of-the-air-apple-tv-1

Foto: Apple

Austin Butler v minisérii Masters of the Air

0Zobrazit komentáře

Apple ukázal první záběry z jedné z hlavních televizních událostí příštího roku, volného pokračování Bratrstva neohrožených. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Už jsou to téměř čtyři roky, co se objevily první výraznější zprávy o plánech natočit duchovního nástupce veleslavných seriálů Bratrstvo neohrožených Pacifik. Teď na světlo světa konečně vycházejí první záběry a informace o vydání minisérie nesoucí název Masters of the Air (v českém překladu Vládcové nebes). Novinku, která vznikla pro Apple TV+, jako výkonní producenti zaštítili Steven Spielberg a Tom Hanks.

Minisérie vychází ze stejnojmenné faktografické knihy historika Donalda L. Millera a sleduje členy americké 8. letecké armády přezdívané Mocná osmá, již se zúčastnili několika akcí po Evropě za druhé světové války. Konkrétně se zaměří na osudy 100. bombové skupiny, známé jako Bloody Hundredth, která mezi jinými bombardovala nacistické Německo.

Masters of the Air se vzhledem ke svému tématu vydá do mnoha různých lokací, v nichž budou hrdinové muset překonávat extrémní podmínky na zemi i ve vzduchu a potýkat se s psychologickými a emočními dopady brutální války. V hlavních rolích se objeví například Austin Butler (známý jako král popu v loňském Elvisovi), Barry Keoghan, Callum Turner, Anthony Boyle a další.

Seriál byl ve vývoji už od roku 2013 a projekt si mělo dlouho vzít na starosti HBO. Minisérie s mnoha leteckými scénami ale měla být ještě dražší než už tak velice nákladné Bratrstvo Pacifik, takže se jí televize nakonec vzdala. Na Apple TV+ Masters of the Air dorazí 26. ledna příštího roku.


Co ukazují trailery

Nech svět světem

Nech svět světem se tváří tak trochu jako katastrofický snímek, v němž tajemná apokalypsa ohrožuje skupinu hlavních hrdinů. Jelikož ale jde o dílo Sama Esmaila, tvůrce Mr. Robota Homecomingu, pravděpodobně se věci budou mít docela jinak.


Co hýbe světem filmu a televize

Disney+ bude zamezovat sdílení hesel

Před pár měsíci Netflix do více než stovky zemí po světě rozšířil nový systém, který uživatelům znemožňuje používat jeden placený účet mimo jednu domácnost. Přes frustraci mnoha diváků uspěl a od té doby mu rapidně roste počet předplatných. Stejnou strategii teď pomalu spouští Disney, které v Kanadě od listopadu začne blokovat účty uživatelům, kteří nasdílejí svoje heslo někomu mimo danou domácnost. Podle šéfa Disney Boba Igera půjde o důležitou součást toho, jak přivést Disney+ k ziskovosti a zlepšit finance firmy. Více zde.


Co si pustit

Fair Play

Netflix  |  Drama  |  2023  |  113 min.  |  ČSFD

fair-play-netflix

Foto: Netflix

Film Fair Play

Po uši zamilovaná dvojice Emily a Luke spolu začne pracovat na stejné pozici ve velké finanční firmě a oba si poněkud naivně myslí, že zdejší extrémně kompetitivní prostředí neovlivní jejich vztah. Ovlivní. Když Emily získá povýšení, rychle se na pracovišti rozjíždí otázky, čím přesně si ho zasloužila. Fair Play je chytré vztahové drama (možná spíše thriller), které se vyjadřuje k současným vztahům i genderové politice.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym