Ať administrativu řídí autopilot. První startup prodali, ve druhém teď nabírají investici

Patrik Kruntorád a Štěpán Calta díky původní štaci našli novou díru na trhu. Podnikatelům chtějí pomáhat snáze prodávat své služby.

Peter BrejčákPeter Brejčák

flowlance-czech-founders-foto-min

Foto: Flowlance

Zakladatelé Flowlance Štěpán Calta a Patrik Kruntorád a hlavní vývojář Jáchym Bártík

0Zobrazit komentáře

Nejdřív vyvíjeli tržiště Study Hub, v němž propojovali lektory se zájemci o doučování, a koncem loňska ho prodali. Patrik Kruntorád a Štěpán Calta našli ale také novou díru na trhu a ve startupu Flowlance pomáhají podnikatelům tím, že administrativu za ně řídí autopilot. A získávají další podporu investorů.

Zainvestovaný startup: Flowlance

Kdo investuje: Czech Founders VC

Kolik: Celkem 40 tisíc eur (jeden milion korun), přičemž Flowlance zároveň vstupuje do tříměsíčního akceleračního programu. Předtím projekt podpořila spoluzakladatelka startupu TalkBase Klára Losert a prošli také Startup Academy od CzechCrunche.

Co Flowlance dělá: Jeho cílem je, aby podnikatelé mohli snáze prodávat svoje služby a produkty a administrativu za ně řídil autopilot. Spojuje tři oblasti každodenního podnikání, tedy plánování schůzek, posílání plateb i faktur a přehled o klientech.

„Když prodáváte svůj čas, chcete být maximálně efektivní,“ vysvětluje spoluzakladatel Patrik Kruntorád. „Proto přinášíme konzultantům, koučům, poradcům, psychologům a dalším podnikatelům možnost spravovat svůj čas i fakturace z jednoho místa,“ doplňuje druhý z dvojice Štepán Calta.

Jak funguje: Flowlance díky propojení s kalendářem pozná, kolik schůzek proběhlo za dané časové období, kolik zbývá vyčerpat a připraví podklady pro fakturu i s textem k odeslání. Uživatel pak v aplikaci schválí všechny procesy na pár kliknutí. Umožňuje také vytvoření nabídky nejčastěji prodávaných produktů.

Proč je to zajímavé: Investory z Czech Founders VC zaujala houževnatost zakladatelů. „Patrik a Štěpán reprezentují mladou generaci zakladatelů startupů, kterou chceme podporovat nejen penězi, ale i know-how,“ říká partner fondu Václav Pavlečka.

Jak je startup velký: Již během testování minimálního produktu (MVP) ve Flowlance vzniklo přes deset tisíc událostí a uživatelé přes něj vystavili přes dva tisíce faktur za více než čtyři miliony korun. Během letoška chce tato čísla zdesetinásobit a vstoupit na čtyři zahraniční trhy.

To zakladatelé chtějí zajistit pomocí chytré automatizace procesů, která ohlídá stavy plateb, počet předplacených schůzek, důležité připomínky a komunikaci s klienty. „Protože Flowlance je díky každé transakci chytřejší, bude brzy pomocí umělé inteligence nabízet i našeptávání, jak pracovat s časem i cenou služeb a celá administrativa tak poběží vlastně na autopilota,“ dodává Kruntorád.

Vše o startupových investicích

Rubriku Startupy podporujíjt-retina