Bohdalová, Terminátor, Bobby z Dallasu, Herkules i doktor Zelenka. Koho potkáte na Comic-Conu v Praze?

Od 5. do 7. dubna proběhne v Praze další ročník Comic-Conu. A stejně jako už čtyřikrát předtím nabídne bohatý program a slavné hosty.

Michal MančařMichal Mančař

comic-con-1

Foto: CzechCrunch

Comin-Con míří do Prahy

0Zobrazit komentáře

Přesně za dva týdny bude Praha hostit nejnabitější popkulturní akci v Česku. Comic-Con v prostorách O2 universa bude přehlídkou kostýmů, knih i komiksů, her stolních i digitálních – a především pódiem, na kterém vystoupí filmové a seriálové hvězdy. A to od Jiřiny Bohdalové až po Terminátora či hvězdy Hvězdné brány a Star Wars.

Comic-Con Prague, jehož je CzechCrunch partnerem, už pátým ročníkem láká fanoušky všeho fantastického. A to jak programem, tak seznamem hostů. V minulosti jste zde mohli vidět filmového Hellboye Rona Perlmana, Johna Rhys-Daviese neboli Gimliho z Pána prstenů, MacGyvera a plukovníka O’Neilla z Hvězdné brány Richarda Deana Andersona, Iana McDiarmida alias císaře Palpatina ze Star Wars nebo Dannyho Glovera, proslaveného Smrtonosnou zbraní i druhým Predátorem.

A letos to bude také hvězdná delegace. Na své si přijdou fanoušci fantasy, milovníci sci-fi, ale i návštěvníci, kteří fandí českým pohádkám a komediím – mezi jmény z Hollywoodu nebo ze slavných seriálů totiž letos najdete… Jiřinu Bohdalovou. Že se pousmíváte? Není proč, vždyť brzy třiadevadesátiletá herečka za svou bohatou kariéru alespoň jednou pobavila snad každého z nás – a o zábavě je Comic-Con především. Herecký i dabérský svět pak přiblíží také Václav Vydra.

Pražská událost je ale přece jen lákadlem i díky možnosti potkat se se zahraničními hosty. Mezi ta popkulturně nejparádnější jména patří Warwick Davis, kterého jste mohli vidět v Harrym Potterovi, Star Wars anebo filmu i seriálu Willow. Následuje Robert Patrick, představitel mrazivého mechanického zabijáka z filmu Terminátor 2: Den zúčtování či agenta Doggetta z Akt X. A když už zaznělo jméno Patrick – tak přijede i Bobby.

Bobby? No ano, Bobby z kultovní telenovely Dallas – tedy Patrick Duffy! A pokud vás snad nebraly nekonečné příběhy zbohatlické texaské rodinky, rodinný sitcom Krok za krokem, kde ztvárnil tátu Franka, vás určitě pobavil. Ale jestli dáváte přednost britskému humoru před americkým, i na vás Comic-Con myslí. Přijede totiž dvojice Lister a Rimmer z Červeného trpaslíka, tedy jmenovitě Craig Charles a Chris Barrie.

Nicméně dojde i na ještě hvězdnější hosty, tedy pokud to vezmete doslovně. Do Prahy zamíří výprava z Hvězdné brány: Atlantis v čele s Davidem Nyklem, kterého mezi českými fanoušky proslavila role doktora Radka Zelenky. Toho doprovodí seriáloví vědečtí parťáci David Hewlett alias Rodney McKay a Paul McGillion neboli lékař Carson Beckett. Jestlipak dojde i na slavnou větu: „Ježíši, já s těma hercema nemůžu dělat!“

Tím hvězdný výčet nekončí, jen je potřeba se ze Stargate přesunout do Star Wars. Dost možná nejslavnější sci-fi univerzum zastoupí Anthony Daniels, jehož jméno vám možná na první dobrou moc neřekne, ale jeho hlas a pohyby byste poznali hned. Je to představitel zlatého droida C-3PO, který diváky doprovázel napříč všemi devíti epizodami starwarsovské ságy. A dokonce i několika odbočkami – ale třeba v takovém Mandalorianovi nebyl. Tam byste zato našli hned trojici dalších hostů Emily Swallow, Taita Fletchera a Brendana Waynea.

Už tak silný seznam teprve před pár dny organizátoři posílili o jednoho z největších svalovců vůbec. Alespoň mytologickým pohledem. Do Prahy přijede i Kevin Sorbo neboli Herkules ze stejnojmenného devadesátkového seriálu, který jsme každé odpoledne hltali spolu s Xenou. Jeho současná tvorba a názory už nejsou ani trošku zábavné jako v dobách, kdy byl řeckým silákem, ale na Comic-Conu snad dá přednost vzpomínkám na oblíbenou roli před jinými tématy.

hrib-comic-con

Přečtěte si takéZdeněk Hřib na Comic-Conu: Ať je Praha jako Star Wars a RoklinkaBudoucnost Prahy? Mezi Star Wars a Roklinkou, hlavně ne Gotham, přál si Zdeněk Hřib na Comic-Conu

Nejen plátnem či obrazovkou je však živ fanoušek, Comic-Con Prague proto láká i významnými zástupci tištěného slova či kreslených panelů. Raději než vyjmenovávat desítky autorů – kompletní seznam hostů najdete na webu – přiblížíme pár nejzajímavějších. Třeba Mikea Careyho, britského scenáristu stojícího za rozšířením popularity postavy Lucifera z hlavy Neila Gaimana. Anebo Bartosze Sztybora, autora mimořádně povedených komiksových adaptací Cyberpunku a Zaklínače.

Česká akce samozřejmě znamená české hosty i mezi knižními a komiksovými autory. Spisovatelská trojice Kristýna Sněgoňová, František Kotleta alias Leoš Kyša a Jan Kotouč patří mezi nejoblíbenější tvůrce současné domácí fantastiky. Kreslíře Nikkarina můžete znát jako autora Super Spellsword Ságy. Petr Kopl je zase spoluautorem české superhrdinské série Dechberoucí zázrak nebo komiksových příběhů Péráka.

Comic-Con Prague 2024 vypukne v O2 universu v pátek 5. dubna ve 14 hodin a potrvá až do nedělního večera. V prodeji jsou jednodenní vstupenky za 990 korun až třídenní za 2 890 korun. Kromě vystoupení jednotlivých osobností v rámci programu můžete využít i možnost setkání a vyfocení se s hosty či získání jejich podpisu. Dress code Comic-Conu je libovolný, ale říká se, že kdo přijde v cosplayovém kostýmu, užije si ho ještě víc.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym