Aby mohly zaměstnancům umožnit práci odkudkoliv, musí firmy najít nová řešení pro IT infrastrukturu

Firmy přecházejí na hybridní práci a musí dokončit digitální transformaci. HP jim pomáhá s optimalizací IT a podporou této změny.

HPHP

1_1920x1080

Foto: HP

Hladká spolupráce v kanceláři i mimo ni. O tom je komplexní řešení od HP

V souvislosti s globálním přechodem na model takzvané hybridní práce čelí firmy nutnosti dokončit proces digitální transformace a spolu s tím také optimalizovat svou IT infrastrukturu. Tato proměna může být složitým procesem a společnost HP je připravena vést a podporovat podniky při této zásadní změně.

Pokud mají být firmy i nadále úspěšné v nové digitální éře, potřebují vytvořit flexibilní, škálovatelnou a zabezpečenou IT infrastrukturu a to jak z pohledu složitějšího firemního vybavení jako jsou servery, tak například pracovních notebooků pro své zaměstnance. IT profesionálové navíc často řeší dilema v podobě snahy o zajištění nejmodernějších výkonných zařízení a zároveň potřeby snižovat či optimalizovat celkové náklady na vlastnictví firemního IT vybavení.

Flexibilní pracovní prostředí, ve kterém zaměstnanci pro práci doma či na cestách běžně využívají firemní notebooky, s sebou zároveň nese řadu kybernetických bezpečnostních hrozeb. V nedávné studii společnosti HP, provedené ve spolupráci s ITDM a Security Decision Makers, celkem 63 procent dotázaných firem uvedlo, že jejich bezpečnostní týmy nemají přehled a kontrolu nad veškerou aktivitou všech uživatelských zařízení připojených k jejich IT infrastruktuře. Celkem 58 procent firem pak vyjádřilo obavy, pokud jde o schopnost rychle odhalit a zastavit útoky v rámci své IT infrastruktury dříve, než přerostou v plnohodnotné narušení bezpečnosti.

Moderní řešení pro snadnější optimalizaci IT

S ohledem na náročnost digitální transformace řada firem volí pozvolný přechod směrem k uzavírání strategických partnerství s menším počtem dodavatelů a zavádění modelu as a service. Tento moderní přístup nabízí systém založený na předplatném, který může výrazně snížit firemní výdaje na vlastnictví a údržbu IT majetku. Díky službě HP Device as a Service (DaaS) tak dokáží firmy pružněji reagovat například na potřebu plošné výměny notebooků za novější a výkonnější zařízení. Díky HP DaaS modelu mají firmy vždy k dispozici nejnovější technologie a inovace bez vysokých vstupních nákladů nebo obav o zastarávání techniky.

2_1920x1080

Foto: HP

Jsou to zaměstnanci, kteří se ve flexibilním pracovním modelu rozhodli bořit paradigmata

Vysokou úroveň zabezpečení firemních dat pak dokáže zajistit řešení HP Wolf Pro Security pro podniky, které je navrženo tak, aby eliminovalo rizika kybernetické hrozby ještě dříve, než k nim dojde. Organizace si zároveň mohou vybrat z řady samostatně spravovaných nebo plně spravovaných IT služeb HP, které usnadňují optimalizaci firemního IT a dokáží předvídat, rozpoznat a vyřešit IT problémy dříve, než začnou ovlivňovat vaše podnikání.

Pokud máte zájem o více informací nebo potřebujete poradit s výběrem služeb a produktů HP, obraťte se na odborníky společnosti HP.

CC Brandstory

Článek vznikl ve spolupráci HP