Turnaj, jaký u nás ještě nebyl. OKTAGON MMA nabídne i očekávaný souboj mezi Kinclem a Vémolou

V sobotu 20. května vypukne v pražské O2 areně další velká show zápasnické organizace OKTAGON MMA.

OKTAGON MMAOKTAGON MMA

oktagonmma1

Foto: OKTAGON MMA

Karlos Vémola po vyhraném zápase

Pražská O2 arena nabídne světovou podívanou. Již 20. května dojde na rozřešení letité rivality mezi Patrikem „Inspektorem“ Kinclem a Karlosem „Terminátorem“ Vémolou. Zkušenosti s oběma zápasníky má pětinásobný evropský šampion Alex Lohoré, který se v rámci čtvrtfinále Tipsport Gamechangeru utká s populárním českým růžovým partnerem Davidem Kozmou v rámci čtvrtfinále evropské ligy mistrů, ve které se hraje o milion eur.

Je to již téměř pět let, kdy se bývalí kamarádi, Patrik Kincl a Karlos Vémola, utkali poprvé. Tehdy vyhrál na body populární Terminátor, ale třiatřicetiletý rodák z Hradce Králové od té doby udělal velký progres. Získal a následně obhájil pás šampiona střední váhy a nyní je připraven postavit se té největší výzvě. „Jsem tím zápasem přímo posedlý,“ říká Kincl. „Je to pro něj osobní, ale po našem zápase nebude žádný titul a nebude ani žádný Gamechanger,“ hlásí sebevědomě jeho rival a naráží na fakt, že kvůli zápasu s ním se Kincl vzdal účasti v milionové pyramidě.

Jejich vzájemná rivalita už přetekla přes okraje klece a kromě stránek bulvárních deníků se dostala až k soudu. To nejdůležitější nám ale odpoví hlavní zápas večera. Povede se Kinclovi uhájit pás šampiona, nebo znovu uspěje Vémola? „Tento zápas změní celý jejich život,“ říká spoluzakladatel organizace Pavol Neruda. „Po lidské i zápasové stránce. Navíc se jedná o nejdražší galavečer z hlediska výplatních pásek, jaký kdy u nás byl. A to pravděpodobně i v rámci všech organizací na česko-slovenské scéně,“ dodává.

Zraky českých fanoušků budou upřené také na Davida Kozmu. Třicetiletý zápasník se představí ve čtvrtfinále evropské ligy mistrů v MMA, Tipsport Gamechangeru, proti nebezpečnému Francouzi Alexi Lohorému. Kozma za sebou nemá nejlehčí období. V prosinci přišel o pás šampiona velterové divize po pěti úspěšných obhajobách a více než čtyřech letech a ani v prvním kole proti Lukaszi Siwiecovi z Polska nepředvedl výkon, jaký sám očekával. „Proti Lohorému musím být mnohem lepší,“ ví sám bojovník s přezdívkou Růžový panter. Jeho soupeř naopak do čtvrtfinále postoupil suverénním způsobem, kdy celý zápas dominoval nad Pirátem Krištofičem a bodoví rozhodčí neměli jinou volbu než přiřknout vítězství třiatřicetiletému Lohorému.

Celkový vítěz turnaje získá prémii ve výši 300 tisíc eur z celkového milionového budgetu, ale už ve čtvrtfinále půjde o velké peníze. „Poražený z těchto duelů dostane 40 tisíc eur. Vítěz ale ještě dvakrát tolik,“ usměje se Pavol Neruda. „Je to jiné, když víte, že v případě odklepání máte jen polovinu peněz než soupeř. Motivuje vás to k ještě lepšímu výkonu.“

Další zajímavé zápasy pak nepochybně doručí další účastníci Tipsport Gamechangeru Glismann s van Suijdamem, bývalý držitel titulu Legierski s Kuzníkem, Bryczek s Chadwickem anebo navrátilec Miroslav Brož, který se utká se slovenskou stálicí, Robem Pukačem. Buďte tam a zažijte životní zážitek s bohatou audiovizuální show a dokonalou atmosférou O2 areny.

CC Brandstory

Článek vznikl ve spolupráci se společností OKTAGON MMA