Bratři Winklevossovi, kteří žalovali Facebook, vydělali na Bitcoinech více než miliardu dolarů

winklevoss

Bratři Winklevossovi, zakladatelé směnárny Gemini, drží v kryptoměně bitcoin přes miliardu dolarů

0Zobrazit komentáře

Pokud jste viděli film The Social Network (sociální síť), případně četli podrobnější historii kolem založení Facebooku, určitě jste si povšimli nápadných dvojčat Winklevossových. Přesněji tedy Tylera a Camerona, kteří zažalovali zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga a celou společnost kvůli tomu, že jim ukradl nápad. Po 7 letech tahanic vysoudili 65 milionů dolarů odškodného.

V porovnání s tím, jakým jměním dnes Mark Zuckerberg disponuje, je to jen malá kapka v moři. Tyler a Cameron ovšem neváhali a peníze postupně investovali přes svůj vlastní investiční fond. Před několika lety byla jedna z investic i Bitcoin, tedy v té době ještě ne tak známá technologie, která začala získávat postupně na popularitě. Bratři nakoupili kryptoměnu za celkem 11 milionů dolarů při ceně 120 dolarů za Bitcoin.

youtubechat_2

Přečtěte si takéYouTube spouští nový formát příspěvků podobný Stories na InstagramuYouTube spouští nový formát příspěvků podobný Stories na Instagramu

V té době se jim tak podařilo získat přibližně 91 600 kusů Bitcoinu, které mají při dnešní ceně (12 680 dolarů) hodnotu kolem 1,16 miliard dolarů, v přepočtu více než 25 miliard korun. Tomu by se dalo říct takřka pohádkové zhodnocení, které se sice nedá srovnat s Zuckerbergem, ale je i tak příjemnou náplastí za dřívější problémy.

coinbase

Dle serveru The Telegraph navíc dvojčata stále všechny Bitcoiny drží.

Foto: TechCrunch / Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym