Brněnská platforma na tvorbu webů Webnode za 1,5 měsíce vytvořila v ČR a na Slovensku 100 tisíc webů

webnode
0Zobrazit komentáře

Je to přibližně měsíc a půl co jedna z největších globálních, a shodou okolností také brněnských, platforem pro tvorbu jednoduchých webových stránek Webnode, spustila novou verzi s označením 2.0, která přidala několik nových funkcí a především kompletně redesignované rozhraní pro správu a tvorbu webů z předpřipravených šablon.

Jen za těchto 6 týdnů se navíc podařilo na Webnode jen v ČR a na Slovensku vytvořit přes 100 tisíc webových stránek, což posunulo celkový počet webů provozovaných v Česku nad 1 milion. Globálně pak Webnode pod platformou spravuje na 22 milionů stránek. Cílem pro tento rok je podle vedení přesáhnutí hranice 30 milionů.

xd5

Přečtěte si takéDnes vychází nový grafický nástroj od Adobe, na jehož vývoji se podílel Čech Tom KrchaDnes vychází nový grafický nástroj od Adobe, na jehož vývoji se podílel Čech Tom Krcha

Celý systém a šablony samozřejmě neslouží primárně pro pokročilé uživatele a tak je celá platforma maximálně jednoduchá. To podle zakladatele, Víta Vrby, pomohlo k tomu, aby nemuseli řešit žádné zásadní problémy přicházející směrem od zákazníků. V rámci nové platformy šlo prý z celkového počtu pouze o několik stovek dotazů.

webnode-ukazka

Jedna z referencí Webnode – Café Knihárna