Brněnský startup Flatio na střednědobé pronájmy spouští prohlídky bytů ve virtuální realitě

flatioweb

Server Flatio.cz, založený Radimem Rezkem, který vznikl na základě zkušeností se studentskými pronájmy na StudentReality.cz a který nabízí střednědobé pronájmy, získal na začátku tohoto měsíce několikamilionovou investici od INCOMMING Ventures a před necelým rokem podobnou částku od investičního fondu Enern.

Po rozšíření svých služeb do Vídně a nově do Bratislavy si startup připravil další novinku v podobě prohlídek bytů za pomocí virtuální reality. Chce tím ještě více minimalizovat čas nutný k samotným prohlídkám bytů, při kterých by v budoucnu měly zcela odpadnout fyzické návštěvy. Jen v Praze se pak navíc Flatiu podařilo za rok 2016 vytvořit před 16 tisíc rezervovaných nocí.

startup

Přečtěte si takéČeský komiksový startup Nanits Universe chce na Kickstarteru vybrat 780 tisíc korun

V nabídce je takových prohlídek momentálně k dispozici několik desítek a pro jejich zobrazení jsou třeba minimálně kartonové VR brýle. Jakmile se po prohlídce uživatelé rozhodnou k pronájmu, mohou si kompletní smlouvu prohlédnout online a podepsat za pomocí SMS, včetně platby nájmu přes webové rozhraní.

© David Mitáš – http://david.mitty.cz

Radim Rezek, zakladatel Flatio

K tomu doplňuje zakladatel a CEO, Radim Rezek:

„Jako byste v bytě opravdu byli, to jsou nejčastější reakce od našich nájemníků a majitelů bytů, kteří přes Flatio pronajímají. Virtuální realita není nic nového, ale její praktické využití kromě herního průmyslu bylo dost omezené. Flatio stavíme na moderních technologiích, o kterých jsme přesvědčeni, že mohou posunout realitní byznys.“

flatio_2