Červený koberec z gauče. Karlovarský festival i letos spouští streamovací službu KVIFF.TV

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se blíží. Jeho atmosféru bude přenášet streamovací platforma KVIFF.TV.

KVIFF

Foto: KVIFF

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary proběhne od 1. do 9. července

0Zobrazit komentáře

Loni pořadatelé největšího filmového festivalu, který se koná na domácí půdě, poprvé spustili oficiální festivalovou televizi KVIFF.TV LIVE, kde si mohli filmoví fanoušci po celém světě užít atmosféru těch nejdůležitějších momentů přímo z centra dění. I letos se mohou milovníci nezávislých filmů těšit na přísun festivalových novinek. Platformu navíc nově rozšiřuje knihovna více než 500 filmů.

„Spolu s kolegy z programového týmu festivalu bedlivě sledujeme směřování současného světového filmu, proto s radostí a cinefilským vzrušením vítáme možnost podělit se o zážitky ze zhlédnutých snímků nejen s diváky festivalovými, ale i s naším novým virtuálním obecenstvem,“ říká umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Diváci budou moci od 1. do 9. července kromě živých přenosů slavnostního zahájení, úvodů k filmům i příjezdů na červený koberec sledovat také Festivalové zprávy s moderátorem Sašou Michailidisem a Festivalového průvodce Janka Rubeše. O filmovou inspiraci nebude nouze díky pořadům Film Brief a Curator’s Choice, které vznikají pod taktovkou Ocha a dramaturgického týmu.

Důležitou novinkou je start celoročního provozu platformy s knihovnou čítající přes 500 kurátorovaných filmů. „Chceme, aby se diváci v našem online kině cítili skvěle, proto vedle kvalitních filmů nabídneme i pestrý alternativní obsah,“ vysvětluje Och.

Janek Rubeš

Foto: KVIFF

Diváci se mohou opět těšit na Festivalového průvodce Janka Rubeše

Z programu loňského ročníku festivalu si tak diváci ve filmové knihovně mohou pustit snímek Joachima Triera Nejhorší člověk na světě nebo romanci Jana Foukala Marťanské lodě. V online premiéře je zde k dispozici film C’mon C’mon v hlavní roli s Joaquinem Phoenixem.

Kromě novějších filmových počinů je KVIFF.TV plná také zahraničních i českých klasik, jako je například Jarmuschův Tajuplný vlak, Trainspotting od Dannyho Boylea, Herzův Spalovač mrtvol nebo Všichni dobří rodáci od Vojtěcha Jasného.

Na své si ale přijdou i milovníci artových záležitostí. V současné nabídce knihovny se totiž nacházejí i takové libůstky, jako je umělecký horor Takové krásné šaty a děsivá taneční podívaná Climax nebo vizuálně podmanivý Portrét dívky v plamenech.

Všechny filmy z knihovny jsou divákům dostupné k přehrání či stažení formou jednorázového nákupu, naprostou většinu filmů mohou získat s měsíčním či ročním předplatným.

C’mon C’mon

Foto: KVIFF

C’mon C’mon s Joaquinem Phoenixem

Načítám formulář...