Češi vytvořili interaktivní platformu, kde si každý může publikovat svůj komiksový příběh

Filip HouskaFilip Houska

0Zobrazit komentáře

Moderní komiksy se datují od 30. let minulého století, kdy je proslavily především Spojené státy se svým Supermanem. Od té doby procházejí rozsáhlým vývojem a s érou digitalizace se postupně dostávají i na internetové platformy, na které se nově začíná zaměřovat i český startup Nanits Universe. Ten přináší balíček nástrojů a služeb, který má potenciál změnit přístup k vytváření, vydávání a čtení digitálních komiksových sešitů.

Myšlenkou tohoto startupu je vytvořit platformu, respektive čtečku (Comics 2.0) na takzvané technologii Nanits Engine, která poskytne komiksovým příznivcům zcela nový pohled na tato díla jako taková. Základním stavebním kamenem je nejen vizuální prvek věci a dobrý scénář, ale také podpora vytváření několikastránkových komiksů od nezávislých autorů. Prakticky každý si může na této platformě publikovat svůj vlastní příběh.

Summit Týdne podnikání 2015

Přečtěte si takéBlíží se Týden podnikání, kde se objeví hvězdy z firem jako Kiwi.com, Credo Ventures nebo GoodAIBlíží se Týden podnikání, kde se objeví hvězdy z firem jako Kiwi.com, Credo Ventures nebo GoodAI

K takové tvorbě nabízí Nanits Universe speciální nástroj pod názvem Nanits Composer, pomocí kterého si zájemce může vytvořit své originální dílo. Silnou stránkou celého konceptu možnost přidání hudby na pozadí. Ta se bude měnit na základě odehrávaného děje a nálad protagonistů. Nechybí ani podpora cizích jazyků.

comics

Platforma také slibuje jednoduché uvedení publikovaných komiksů do prodeje, ovšem přesné detaily zatím nejsou známé. Na platformě již figuruje první komiksový příběh, respektive sci-fi sága, od samotných tvůrců, pod názvem Nanits Chronicles. Ta má sloužit jako technologické demo a ukázka toho, že se může srovnávat s kultovními vydavatelstvími jako Marvel nebo DC.

nanits_3

Očekávaný debut na Kickstarteru

Projekt, na jehož počátku stáli čeští spoluzakladatelé a komiksoví nadšenci Robert Kaločai (CEO), Michael Petrus a Viktor Šauer, nyní čítá 25 členný tým kreslířů, koloristů, tvůrců písem, vývojářů, 3D modelářů a dalších kreativních profesí. Aktuální cíl je úspěšná propagace na Kickstarteru a získání peněz pro oficiální start. Kampaň by měla být spuštěna ještě tento měsíc.

Ostatně zájem veřejnosti si již pomalu získává. To může potvrdit i investice v řádech desítek tisíc eur nebo první místo v národním kole soutěže Creative Business Cup. NANITS UNIVERSE mimo jiné vystoupí i na přehlídce Czech Design Week, která se koná 13. listopadu v pražském obchodním domě Kotva.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym