Česká agentura na zprostředkování studia v zahraničí investuje miliony korun do pražského gymnázia

0Zobrazit komentáře

V létě minulého roku jsme informovali v podrobném rozhovoru o tom, jak funguje vcelku netradiční business tehdy 22letého Ondřeje Kanii, který společně se stejně starým zakladatelem, Tomášem Jízdným, spoluzaložil agenturu J&K Consulting, která se snaží pro studenty z celého světa zprostředkovat zásadní slevy na školném na prestižních, především amerických, středních školách.

Nyní se J&K posunulo na další úroveň, když spoluzakladatelé ohlásili několika milionovou investici do pražského soukromého gymnázia EKO, ve kterém získali 75% podíl a které chtějí přeměnit jako jedno z prvních ve střední Evropě podle amerického a kanadského systému vzdělávání. To by mělo spočívat především v individualizaci výuky, ve které se studenti sami snaží vyhledávat informace, komunikovat společně ve vytvořených týmech a prezentovat svoje nápady. Zároveň gymnázium získá nový název – Pražské humanitní gymnázium.

DSC_8590

Přečtěte si takéBrněnský startup Smartsupp pro live chat se zákazníky za minulý rok dosáhl 5 milionů korun obratuBrněnský startup Smartsupp pro live chat se zákazníky za minulý rok dosáhl 5 milionů korun obratu

J&K se chystá do gymnázia v průběhu 3 let postupně investovat řádově miliony korun a zároveň chce 2 nejlepší studenty motivovat půlročním výměnným pobytem na prestižním Lyndon Institute v americkém Vermontu, kde stojí běžné pololetní školné zhruba půl milionu korun.

eko

To souvisí i s dlouhodobým plánem, popisovaným ve zmíněném rozhovoru, který posílá studenty do USA s výraznou slevou nebo úplně zdarma, v rámci nadace, která byla pod firmou vytvořena. J&K má momentálně za rok 2015 v zahraničí 38 studentů, kterým se podařilo vyjednat slevy na školném ve výši zhruba 23 milionů korun a kteří přímo vygenerují vybraným školám přes 20 milionů korun na školném.