Česká herní platforma Gamee od Cleevia vydala novou hru v přímé spolupráci s NASA

Filip HouskaFilip Houska

rover
0Zobrazit komentáře

Pražské vývojářské studio Cleevio, které je hlavním spolutvůrcem projektu Gamee, které založila a vede Božena Řežábová, si připravilo v rámci této platformy zásadní novinku, která pobláznila zahraniční servery i sociální sítě. V přímo spolupráci s vesmírnou organizací NASA totiž vypustilo hru s názvem Mars Rover, ve které je cílem dostat speciální vozítko s názvem Curiosity v pořádku do co největší vzdálenosti na nerovnostech planety Mars.

Právě Curiosity oslavilo v rámci NASA čtvrté výročí a ve hře se na jednoduchém principu vyhýbá hlubokým kráterům, hledá vodu a sbírá body, které slouží k porovnání hráčů v celosvětovém žebříčku. Hra je, jako všechny na platformě Gamee, zcela zdarma, pouze s krátkou reklamou na NASA. Jen od včerejšího dne si jí navíc zahrálo přes 45 tisíc hráčů.

kingdomcome

Přečtěte si takéČeské Warhorse Studios už stál vývoj hry Kingdom Come: Deliverance téměř 50 milionů korunČeské Warhorse Studios už stál vývoj hry Kingdom Come: Deliverance téměř 50 milionů korun

Božena Řezábová spustila Gamee v dubnu minulého roku, s 600 tisícovou investicí v dolarech, od svého manžela a zakladatele Socialbakers, Honzy Řezába. Hrát lze pak jak na mobilních zařízeních běžících na Androidu nebo iOS, tak přímo na PC s desktopovou verzí.

Michelle Viotti, manažerka pro zapojení veřejnosti do iniciativ Marsu pro server JPL, patřící pod NASA, dodala:

„Jsme nadšení z toho, že lidem můžeme představit možnost, jak si užívat dobrodružství vozítka Curiosity na Marsu. Pomocí sociálních sítí může uživatel tuto zábavu sdílet s ostatními. Zážitek a poučení, které se v této hře skrývá, nám pomáhá otevřít dveře k hlubší vědní gramotnosti, technologii, inženýrství a matematice.“