Česká online psychoterapie Hedepy bude pomáhat i na Ukrajině. Získává desítky milionů

Společně s Hedepy na Ukrajině vzniká i nadace, díky které bude služba shánět pomoc pro ty, kteří si sezení s terapeutem nemohou dovolit.

Filip HouskaFilip Houska

hedepy_1

Foto: Hedepy

Zakladatelé online psychoterapie Hedepy se svým šéfem Lukášem Krčilem (vpravo)

0Zobrazit komentáře

Až třetina populace má podle výzkumů trpět psychickými problémy, které výrazně mění chování a přístup k životu. Smutnější je navíc předpoklad, že pouze polovina z této skupiny se svými potížemi něco dělá – zbytek se v nich prakticky utápí. Právě na tuto oblast se už několik let zaměřuje i český startup Hedepy, který nabízí služby online psychoterapie v několika zemích Evropy. Nově se rozroste do dalších tří, k čemuž firmě pomůže investice v řádech desítek milionů korun.

Hedepy oznámilo, že od investorů získalo třicet milionů korun a rozšíří své služby do Řecka, Maďarska a také na Ukrajinu Ukrajina ua-flagZprávy, které se týkají válečného dění na Ukrajině po vpádu ruských vojsk… 24. února 2022Pale Fire Capital, Seznam.cz, Alza.cz, Rohlik.cz, Livesport, SatoshiLabs, FTMO, Česká spořitelnaDonio.cz, Darujme.cz, Člověk v tísni, Uprchlíci vítejte Více informací , kde momentálně kvůli ruským okupantům probíhá válka a lidé tam psychoterapeutickou pomoc potřebují více než kdy dříve. „Vzniká tam i nadace, díky které budeme shánět pomoc pro ty, kteří si sezení s terapeutem nemohou dovolit. Časem tuto pomoc rozšíříme do všech zemích, kde působíme,“ říká šéf Hedepy Lukáš Krčil.

Expanze na další zahraniční trhy, kterých je nyní dohromady sedm (vedle zmíněných i Polsko, Itálie, Rumunsko a Slovensko), by ovšem byla složitější bez další investice, na které se podíleli i noví investoři jako Purple Ventures, Nation 1 a RSJ. V minulosti do Hedepy investoval například zakladatel českého e-shopu Vivantis a známý andělský investor Martin Rozhoň spolu s Alexandrem Reggio-Paquetem.

Zájem investorů je s ohledem na čísla, které Hedepy Hedepy hedepyHedepy je česká platforma pro online psychoterapeutická sezení. Klienti si v rámci… 2020Praha (ČR)Martin Zdražil, Lukáš Krčil, Roman ZámečníkLukáš Krčil (CEO)Martin Rozhoň, Alexandre Reggio-Paquet, Purple Ventures, Nation 1, RSJ Více informací vykazuje, poměrně zřejmý. Česká online psychoterapie totiž podle svých slov neustále roste, aktuálně v tempu třiceti procent meziměsíčně, a počet sezení s psychoterapeuty se za poslední rok zvýšil ze 700 na 3 000 za měsíc. Obliba Hedepy má růst také v segmentu takzvaných firemních terapií, které tvoří přes patnáct procent všech sezení.

„Naším cílem je poskytnout přístup ke kvalitní péči o duševní zdraví milionům lidí po celé Evropě, takže nám dává smysl soustředit se i na spolupráci s partnery, jako jsou pojišťovny a zaměstnavatelé, kteří umožní přístup k psychoterapii lidem, kteří si ji nyní nemohou dovolit,“ doplňuje Krčil. Jak Hedepy zmínilo pro CzechCrunch v lednu, stará se také o pracovníky Footshopu, PrusaLabu, Dentsu, JetBrains nebo pojišťovny Generali.

Obecně pak Hedepy funguje na jednoduchém principu setkání přes videokomunikační službu. Na jedné straně bude klient, na druhé jeden z 250 dostupných terapeutů se specifickým zaměřením. Mezi nejčastější problémy, které se přes Hedepy řeší, patří úzkosti, deprese, stres, smutek, vztahy i syndrom vyhoření. Služba se mimo jiné zaměřuje i na mladistvé, kteří ji mohou využívat již od třinácti let bez doprovodu rodičů.

hedepy

Foto: CzechCrunch

Na Hedepy si můžete vybírat vlastního psychoterapeuta