Česká platforma na sdílení věcí SharyGo hlásí investici ve výši desítek milionů korun

Jiří SvobodaJiří Svoboda

SharyGo (2)
0Zobrazit komentáře

Česká online platforma SharyGo, která se na základě principů sdílené ekonomiky zabývá P2P sdílením věcí, oznamuje další významný milník. Po pre-seed investici ve výši okolo jednoho milionu korun, obdrží částku v řádech desítek milionů korun na další rozvoj svých činností. Do role investorů se postavila ústecká skupina Armex Group a také Jan Zadák, jeden z nejvýše postavených manažerů v IT byznysu, který strávil posledních 20 let na vysokých pozicích v koncernu HP.

Přesnou výši investice SharyGo podnikatele Dana Erlebacha nesdělilo. Podle informací které má CzechCrunch k dispozici se jedná o částku okolo 20 milionů korun. Jedná se zároveň o první investici, kterou Jan Zadák veřejně oznamuje. Když na konci minulého roku skončil na pozici prezidenta HP, oznámil svůj záměr vrátit se do ČR začít investovat.

Martin Kasa

Přečtěte si takéLékárny Pilulka.cz zakladatelů e-shopu Kasa.cz přibývají. V Česku je jich už přes 70Lékárny Pilulka.cz zakladatelů e-shopu Kasa.cz přibývají. V Česku je jich už přes 70

Za Armex Group, největší podnikatelskou skupinu v ústeckém kraji, se do jednání postavila divize Armex Technologies, která vznikla teprve loni a chce se zaměřit na podporu startupů. Její jednatel, Martin Matzke, uvedl, že SharyGo představuje „dokonalou symbiózu skvělého nápadu, odhodlaného a kvalitního CEO a výjimečného partnera a spoluinvestora s dlouholetými zkušenostmi“.

Dan E. (1)

Zakladatel a CEO SharyGo, Dan Erlebach

“V letošním roce jsem analyzoval v České republice více než 50 startupů. U SharyGo se mi líbí byznys model, možnosti růstu a v neposlední řadě věřím zakladateli jako osobě a člověku,” říká Jan Zadák

Internetová půjčovna věcí SharyGo je dostupná v Praze, Brně, Ostravě a minulý měsíc přibyl také Hodonín a Hradec Králové. Má přes 2000 registrovaných uživatelů a 600 předmětů k zápůjčce z kategorií od autopříslušenství a sportovního náčiní, až po dětské sedačky či drony.

sharygo2

Erlebach uvedl na začátku září, že počítá s brzkým rozšířením do dalších měst. Nyní tyto ambice upřesňuje – v řádu jednoho roku chce na platformě mít až 100 tisíc předmětů, působnost ve městech nad 70 tisíc obyvatel a tisíce realizovaných výpůjček měsíčně.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym