Přepravní společnost GLS plánuje v Česku rozvážet balíky za pomocí elektromobilů

gls
0Zobrazit komentáře

I rozvozové společnosti, které denně přepraví desítky až stovky tisíc balíčků po celé České republice čeká revoluce s cílem na ušetření nákladů a životního prostředí. Jedna z nich, konkrétně tuzemská pobočka GLS s centrálou v Jihlavě, jde tomuto trendu naproti chystaným vypuštěním elektromobilů Nissan eNV 200 Maxi do provozu.

Desítky elektromobilů v České republice

Během dvou let by jich společnost chtěla mít v oběhu několik desítek. První úspěšné testy proběhly začátkem týdne na Vysočině v dvanáctistupňovém mrazu se 45 balíky na ploše 8 metrů. Celá snaha v rámci programu ThinkGreen vznikla na popud ze zahraničí, kde italské GLS centrum provozuje aktuálně již 20 elektromobilů a další města se postupně zapojují.

queens (6)

Přečtěte si takéQueens: původně ostravský obchod s teniskami chystá milionové investice a rozšíření za hraniceQueens: původně ostravský obchod s teniskami chystá milionové investice a rozšíření za hranice

GLS nyní funguje ve 41 zemích po celé Evropě, kde má 41 středisek a 700 dep, ve kterých 14 tisíc zaměstnanců zpracuje na 431 milionů balíků ročně. Díky tomu firma ve fiskálním roce 2015/16 dosáhla obratu 2,2 miliardy eur.